| JustStitch a întrebat:

Fetelor vă plac băieții care vă oferă în dar o floare? Acum ceva timp am cunoscut pe cineva si am stabilit sa ieșim fix de ziua îndrăgostiților. Am ajuns la locul stabilit si acele flori pe care i le-am dat au ajuns la gunoi în secunda următoare. Gestul facut de fata respectivă m-a facut să cred că toate veți proceda așa. Voi ați accepta o floare sau un buchet de flori de la băieți, prieteni, amici?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Mie imi place cand mi se ofera flori de la persoana iubita si pretuiesc gestul facut, tocmai pentru ca vine din partea lui, ce a facut fata respectiva nu este frumos, si faptul ca a facut-o de fata cu tine mi se pare si mai urat, in locul tau nici nu as mai discuta cu ea.

| JustStitch explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Mulțumesc frumos! Am rupt legătura imediat după ce mi-a aruncat florile.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru JustStitch):

Bine ai facut! In viitorul apropiat iti vei gasi tu persoana potrivita care sa aprecieze ceea ce faci pentru ea dar sa fi mai precaut ca sa nu mai patesti ce ai patit acum.

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai daca esti urat, de asta a facut asta, iti spun sincer in fata, nu sa te mint, ai degustato si de nervi a facut asta, de ce sa accepti flori daca te degusta tipul

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ca fiind nefolositor şi eronat=multumesc de voturi

| JustStitch explică (pentru RAY):

Multumesc ca mai facut urât. Nu ma cunoști, si adevărul este ca nimeni nu-i perfect. Ce e în interior contează, aspectul fizic este trecător.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru JustStitch):

Conteaza si cum arati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustStitch):

Nimanui nu-i pasa ce e in interior daca nu-i place ce e in exterior!

| Drimmero a răspuns:

Nu se da o floare mai ales la prima intalnire, oferi floare daca aveti ceva serios, nu vedeti ca majoritatea va vad ca pe ultimii fraieri?

Ok, nu trebuia sa dai floare, dar aia a fost ultima ghiolbanca infecta, merita o flegma intre ochi pentru gestul facut, macar accepta florile si le arunca acasa (cum fac majoritatea), dar se vede ca educatia e una de mahala, alea nu sunt fete/femei ci niste salbatice din triburi.

| alina2k18 a răspuns:

Nu prea imi plac floricelele, mai mult m-ar bucura un arbust din ala de ghiveci, gen bonsai, ficus laughing
Nu le-as arunca evident, ce a facut aia e gest de taranca b@sita cu mamaliga la pixdawinking

| Ineys a răspuns:

Nu sunt fata, dar suna a nesimtire totala. Daca a aruncat florile si era o fata cu putin bun simt, tu nu trebuia sa stii asta nici pana acum. Putea sa le ia acasa sa-ti dea tie o impresie buna si sa le arunce ulterior. Sper ca nu ti le-a aruncat verde in fata, ca atunci chiar a fost o jignire.

Si nu, nu toate fetele sunt asa, doar alea nesimtite.

| GoldenZenith a răspuns:

Eu as accepta, deși nu ma omor dupa flori. Gestul contează si e f drăguț.

| CleanHeart a răspuns:

In rimul rand bravo, esti un baiat pe cale de disparitie si fata a fost o proasta
In al doilea rand se mai apreciaza gestul asta dar foarte rar in ziua de azi.

| alexalx1234 a răspuns:

Fetele nu mai vor flori in ziua de azi. Le impresionezi doar cu bani si masini. Si eu am patit exact la fel de fiecare data si fetele alea nu erau cine stie ce frumuseti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac florile si da, as accepta flori de la un baiat/prieten/amic/iubit etc.
Foarte urat gestul fetei. Nu stiu ce nu i-a convenit, dar putea macar sa se abtina de la a le arunca la gunoi. Cred ca te-a facut sa te simti foarte prost si nu meritai asta.

Totusi, mi se pare foarte ciudata situatia. Stiu ca de obicei fetele se bucura cand primesc flori, se pozeaza cu ele, posteaza pe Instagram... dar se pare ca nu toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urât din partea celei care a făcut aşa ceva. Da! Mai sunt fete cărora le place să primească flori în dar, dar fi atent cui le dăruieşti data viitoare.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Sunt fata si de fiecare data cand am primit flori eu le am pastrat intr o cutie sau le am pus la presat

| IamJoKeR a răspuns:

Frate, nu pune la suflet. Fata aceea ți-a demonstrat prin gestul care la facut că doar și-a bătut joc de tine si de banii cheltuiți pentru acele flori.
Dacă ea e nebună asta nu înseamnă că vor proceda toate la fel. Încearcă să te așezi pe genul de fete că si tine, deschise, cuminți, cu bun simț etc. Sunt si aici fete cuminți dacă vrei pot să-ți fac cunoștință cu cineva

| nooneishereboo a răspuns:

Sinceră să fiu mie nu îmi place să primesc flori.
Și nu pentru motivul care crezi tu, ci pentru faptul că eu sunt de părere că florile trebuie să aparțină naturii, nu împărțite aiurea pentru prostia asta "romantică" numită un mic gest, o tradiție folosită de mulți.
Floarea aceea mai târziu tot v-a trebuii să o arunci fiindcă se v-a ofilii.
Gestul acesta face parte din lista lucrurilor considerate normală, de oameni, când de fapt nu ar trebui să fie.
Aș fi mai mulțumită dacă aș primii ca mic gest, o ciocolată sau o înghețată, sau orice creativ, dar nu flori laughing)).
Și da, ce-a făcut tipa e aiurea, dar în același timp nu cunosc povestea din spatele cuvintelor tale, deci nu știu ce fel de relație aveți voi sau ce crede ea despre tine.

| Anemius34 a răspuns:

Da, dacă nu știe mama de băiat sigur le bag la gunoi sau cel puțin mă prefac că le-am cumpărat ei laughing))

| blondie22 a răspuns:

Ador să primesc flori, orice floare ar fi, până la urmă gestul contează. Da, într-adevăr fetele din ziua de azi sunt după bani, mașini și cine știi ce.le încălzesc un timp până își vor da seama că nu lucrurile astea contează.
Și NU, NU toate suntem la fel!

| Randomkid a răspuns:

Pai daca acea fata a facut acest gest, inseamna ca nu ai ce sa mai discuți cu ea. Bineînțeles ca ma încânta cand primesc orice fel de floare de la prietenul meu si eu nu am auzit ca vreunei fete sa nu ii placa. E un gest extrem de dragut si arata ca iti pasa. In niciun caz nu trebuie sa te simti prost ca ea a facut acest gest oribil, acest lucru doar a dovedit nivelul ei de cultura si de educație. Si nu, doar pentru ca ai avut o experienta urata cu ea, asta in niciun caz nu inseamna ca toate fetele sunt asa si nu trebuie sa te descurajeze. Singura care ar trebuie sa se simta prost e ea

| itsmedeby a răspuns:

Da! Majoritatea apreciem gestul. Eu il iau si ca un semn de respect, nu neapărat dragoste. Dacă acea fată a facut asta..are un caracter josnic. Chiar daca nu-ti plac florile, e nesimțire curata sa le arunci, sa nu mai zic in fața persoanei care ți le-a dat. Si daca nu aș fi "fană" a florilor, in niciun caz nu aș face așa ceva. M-aș gandi cum s ar simți partenerul/prietenul. De vreme ce au fost cumparate cu ideea de a face un gest frumos, ar trebui sa apreciezi. Intradevăr, fetele nu mai sunt ca inainte. Dar trebuie sa recunoastem ca nici băieți. Puțini băieți mai oferă flori. Vor direct sex și atât. Unii nici nu se mai obosesc să facă un mic gest drăguț pentru parteneră. Mie una imi dau lacrimile cand iubitul meu imi aduce flori. E un semn de iubire, apreciere, respect.
Sper sa gasesti pe cineva care sa-ti aprecieze gesturile! Fata aceea nu te-a meritat, si o sa regrete la final!

| alexalx1234 a răspuns (pentru itsmedeby):

Si acei baieti care inca ofera flori sunt bataia voastra de joc. In Romania fetele care apreciaza un astfel de gest sunt pe cale de disparitie