| recort a întrebat:

Fetelor, voi ati putea sa fiti cu un baiat si sa il iubiti chiar daca nu este cel mai dragut, dar care se comporta cu voi impecabil?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da sigur ca da doar sufletul conteaza nu fizicul, tu ai iubi una urata fara sa te atraga cat de cat? nu va inteleg sincer voi credeti ca fetele sunt oarbe si nu le plac barbati frumosi, inalti, da o fata mai uratica va pune pret pe caracter dar nu te astepta la una frmoasa sa puna accent pe asa ceva e si dovedit ca oamenii urati pun accent pe caracter ca duc lipsa de frumusete

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dragostea nu apare voluntar, dupa cat de dragut e. Din pacate, la multe fete, dragostea apare (sau zic ele, nu le cred pe cuvant ca-s proaste), atunci cand un baiat e prost crescut, egoist, si le trateaza ca pe niste nimicuri.
Si apropo, un baiat care se comporta impecabil, e dragut prin comportament.
Cred ca frumos ai vrut tu sa spui.
Si oricum, nu toate fetele prefera aceiasi baieti.
Daca esti intr-o dilema, te sfatuiesc sa stai cu ala de care iti place, si care te pretuieste (prin comportament, nu prin vorbe).
Asta daca nu vrei sa devii o oarecare, ahtiata dupa "cel mai dragut", caruia i se rupe intotdeauna de fete.

| IonutzMariusz a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

BRAVO! pentru "in pacate, la multe fete, dragostea apare (sau zic ele, nu le cred pe cuvant ca-s proaste), atunci cand un baiat e prost crescut, egoist, si le trateaza ca pe niste nimicuri."

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Datii omului asta funda laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate si eu ti-as da

| sofisis a răspuns:

Hmmm.daca din punctul MEU de vedere nu ma atrage, nu as putea avea o relatie romantica, indiferent cat de frumos se poarta cu mine.

| JustStitch a răspuns:

Uneori mai conteaza si sufletul, nu doar aspectul fizic happy

| Burlacu006 a răspuns:

Sa fim seriosi acum, degeaba ziceti ca frumusetea conteaza, da recunosc si eu zic la fel.Dar ganditi-va putin, frumusetea o avem acum cand suntem tineri, dar peste cativa ani ce o sa faceti? stiti vorba aia frumusetea azi o ai peste 10 ani no mai ai.

| Anca6991 a răspuns:

Am fi ipocriti sa spunem ca nu ne place ce e frumos, insa iubirea implica si alte lucruri. Este adevarat ca primul impact poate fi "decisiv", dar sa fim seriosi, cine ar vrea un iubit frumos care sa nu aiba nimic in cap(sunt oameni si oameni, depinde de prioritati).

| niki1003 a răspuns:

Doar sufletul conteaza. la un moment dat fizicul nu mai are nici o importanata dar ramane sufletul si calitatile frumoase pe care le are acest om.

| Alessandra23februarie2002 a răspuns:

Sincer n as putea

| AidaChrn19 a răspuns:

Da, se poate. happy Dar de obicei nu tine mult... sau cel putin la mine a tinut 3 luni. happy Dupa care am vrut sa ne despartim. Oricum la mine toata aceasta perioada a fost in functie de intretinere laughing). Toate poftele, cadouri. dar de la o vreme nu mai merge laughing.

| Andreeabubu94 a răspuns:

Da. Si este chiar sotul meu. Sa sti ca la adolescenta pe vremea cand l-am cunoscut fizicul lui nu ma atras foarte tare, dar a fost acel ceva care mi-a daruit fericire. Ma simteam foarte bine in prezenta lui. Si cum toate adolescentele cauta frumusetea intruchipata, exact asta facusem si eu. Pana cand, dupa 3 ani am realizat ca frumusetea aia ma umpluse de vanatai in timp ce " uratenia" incerca sa ma scape din ghearele ei. Si uite asa dupa 3 ani de zile tot sotul meu a venit la mine, ne-am impacat iar acum sunt foarte fericita. Deci morala la toata " povestea " asta e ca mai bine sa fi frumos in suflet decat sa fi frumos la exterior si putred pe dinauntru

| RAY a răspuns (pentru Andreeabubu94):

Initial l-ai bagat in freindzone nu?

| AndraaaaAndreeaa a răspuns:

Nu frumusetea conteaza! Bineinteles