| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi cum cuceriti baietii? despre ce vorbiti cu ei? cum procedati? va rog ajutati-ma si pe mine...mi-ar prinde bine sa aud povestile voastre...ce ati facut(si a dat roade bineinteles) pupiciii:*

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Am scris mai devreme vreo 40 randuri si mda..laptopl vechi imi face probleme(pc-ars) acum scriu iar dar mai pe scurt

mie mi-a placut ca fata asta desi nu ma cunostea prea bine imi tot spunea ca pot recupera in 8 luni pregatirea pentru facultate care necesita 2 ani, ca pot face orice ca nu stiu ce, ca pot si trebuie sa iau 10 la bac si cu un optimist usor enervant(stiam ca are dreptate) m-a convins ca pot (am primti la suturi in fund si usi inchise de cand tot incerc sa incep pregatirea, azi am primit altul..si maine sincer ma duc sa dau u test sa vad daca am,, sanse''sa intru..sunt praf nu stiu ce fac dar ma descurc eu..ma gandesc la ce spunea ea si prind curaj

uneori baietlor le place sa se planga si sa fie ascultati,dar sa nu te aspteti sa vezi de la el aceeasi reactie sau sustinere cum i-o faci tu,te sustine el altfel, poti vedea interesul pe fata, nu stiu daca iti va spune multe lucruri sa te susta, dar te va asculta si asta e bine

multor baieti le place la o fata sa fie feminina, nu fitoasa..de aceea o discutie despre fotbal nu prinde mereu bine, dar daca iti place poti vorbi si despre asta(nu mult)

dupa cauta pasiunile comune, filme, muzica si vorbiti despre ele sport ..sunt multe dar sa va placa amandurora

de plictisit e plictiositoare discutia gen: sa vezi am fost ieri la cumparaturi si mi-am luat. sau ceva cu prod cosmentice sa nu ii spui niciodata

mie unul imi place sa vad o fata ca e deschisa,sociabila,SERIOASA,sa stie sa se distreze,sa ma inteleaga,ce m-a deranjat in fosta relatie a fost ca nu era atenta cand incercam sa ma apropii de ea si cel mai mult:cand o deranja ceva nu mai raspundea la sms(e urat,foarte urat) spune-i finut ce te deranjeaza nu cred ca ii place cuiva sa isi bata mereu capul

sa nu incerci sa il faci gelos,e o greseala,arata-i ca doar pe el il iubesti si arata-i ca daca iesiti in oras doar pe el il vezi

sa stii cel mai bine aflii ce discutii poti purta cu un baiat dupa ce ii alfii pasiunile

sa nu incerci sa complici lucrurile sau sa stresezi cu intrebarile gen de ce ai vorbit cu? trebuie sa ai incredere si sa oferi si libertate(AI MARE GRIJA AICI CUM O FACI! sunt multi baieti dar si fete care isi bat joc de sentimentele altora)

de spus sunt multe.

si cu raspunsul negativ

sa iti zic ce o sa fac eu. zilelea astea ii voi da eu un sms si ii spun ca o iubesc chiar daca ea mi-a spus ca nu are timp de o relatie(banuiesc ca nu mai are sentimente pentru mine) si daca sunt refuzat ce? e mai bine sa stau si sa tin in mine tot? ii spun vad ce zice daca simte la fel super(dar se complica viata mea happydar macar sunt fericit) zice ca sunt un idiot care nu intelege ceva, asta,macar am incercat si am facut ce am simtit,viata merge inainte,inainte trebuie sa mergem si noi(eu inca am sentimente, ea nu stiu.m-a facut sa cred ca nu.)

in viata regreti mai mult ce nu ai facut decat ceea ce ai facut

daca vrei imi poti lasa un mesaj de ce nu ar accepta el o relatie cu tine, de ce ar raspunde negativ? aare motive?

go on! fa ce simti, traieste viata din plin, iubirea e cel mai frumos sentiment si merita trait.

5 răspunsuri:
| pisicutzamik a răspuns:

Pai fi tu insuti, nu iti trebuie o reteta pentru asta! bft!

| Ciocolataaaa a răspuns:

Hehe, pai de obicei nu exista *pasi* pe care sa ii urmezi pentru a cuceri un baiat. In general sunt etapele de maturizare ale fetelor. Eu de exemplu, pana la varsta de 14 ani nu aveam niciun baiat in preajma mea. Nici macar ca si prieten. Dupa au inceput sa roiasca in jurul meu ca fluturii. La fete e un *buf* din ala de transformare brusca in care devin atragatoare. Ai rabdare, nu te grabi, pentru ca atunci cand te grabesti faci alegeri gresite happy. E mai important sa fii cu un tip ok mai tarziu decat sa fii rapid cu unu si sa iti dai seama ca e un idiot

| justadream94 a răspuns:

Ce urat a zis-o in final hellfox happy hai ca a sunat bine, sunt baiat scuze ca ma bag dar na, poate ajuta un sfat. baietilor le place sa fie bagati in seama, ajutati sa faca diverse lucruri..sa fie sustinuti,unele se arata interesate de ce fac baietii de pasiunile lor crezand ca ii vor face sa le placa mai mult si nu gresesc happy

sa stii,daca iti place un baiat e bine sa ii spui,muti sunt deschisi unei relatii desi nu o arata.

banuiesc ctu vrei un prieten si iti e frica ca nu il poti obtine p cel pe care il doresti.

scoate-ti n fata calitatile,toti avem deci cu siguranta ai si tu, pune-le in valoare sa iti zic cum a incercat sa,, impresioneze'' o fata, sa ma faca sao plac: mi-a aratat ca ii place sa faca sport(la nebunie ii placea ei si stia ca si mie imi place) si mi-a aratat cat de buna e la asta. dupa a obsevat ca sunt indecis in luarea unei decizii si a sarit repede sa dea o mana de ajutor si alte lcruri de genu

da e bine sa fii tu insati, dar e si mai bine sa inveti si de la altii pentru a deveni mai matur.

| TheWildRose a răspuns (pentru justadream94):

Deci voua va place sa fiti bagati in seama...eu credeam ca va stresam si da de asta imi este frica ca daca ii spun imi e frica ca raspunsul sa nu fie negativ... voua despre ce va place sa discute o fata cu voi? cum va place sa se comporte cu voi cum sa vorbeasca cu voi?

| justadream94 a răspuns (pentru TheWildRose):

Sunt o fire curioasa..cred ca iti place un baiat.ii vei spune? sau vei incerca sa te apropii de el? unde nu stii ce sa faci sa fe totul mai ok

ca nici sa te duci direct sa ii spui te iubesc nu e tocmai ok.