| giulia283 a întrebat:

Fetelor, voi cum numarati zilele de menstruatie adica mie cand imi vine pun si ziua aia cand mi.a venit foarte foarte putin. Ma refer la zilele de cand va bine si pana trece. Le numarati si pe alea pe cand mai vine putin?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual reprezinta perioada ca numar de zile care este cuprinsa intre prima zi de menstruatie (inclusiv) pana in acel moment in care de produce viitoare prima zi de menstruatie a urmatorului ciclu menstrual. Se considera ca reprezinta prima zi de menstruatie, deci si prima zi a noului ciclu menstrual, acea zi in care indiferent de ora porneste sangerarea menstruala. Sanatate!

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Te *** pana iti da scrotu pe urechi

| giulia283 explică (pentru Rareș_Joseph_1990):

Esti un bou. Mai bine tăceai.