| Andreiu68 a întrebat:

Fetelor! Vouă chiar dacă va place de un băiat chiar nu faceți primul pas? Stați așa și așteptați ca el sa îl facă? Cum faceți și ce faceți?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca cica e crush iar acel crush trebuie sa faca totul ca doar ea e printesa din povesti

| Violleta2022 a răspuns:

Normal este ca baiatul sa faca primul pas, ca sa ne dam si noi seama ca ne placeti, altfel nu riscam sa ne facem naibii de rusine daca ne refuzati.
Pe tine, chiar nu te-au invatat parintii nimic?
Ia intreab-o pe mamica ta si vezi daca ea a fost aia, care a sarit pe taticul tau?!

| Andreiu68 explică (pentru Violleta2022):

Crezi ca si noua baietilor nu ne facem naibii de rusinii? Scade stima de sine. Si daca o fata place un baiat, iar acel baiat nu o place, dar fata nu stie, acea fata ce face asteapta ea primul pas care nu va fi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine s-au dat cateva... In primul rand, m-au cautat. Asta e marele pas, destul de evident.

| Emma30555 a răspuns:

Fetele poate dau semnale de genul ca te privesc, sau stau pe lângă tine, sau zâmbesc mai mult dar primul pas concret îl așteaptă de la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este obligatia ta sa faci primul pas, sunt si fete care il fac dar de obicei sunt mai masculine, un exemplu ar fi yavanna de mai sus, doar batã-i de cap iti poate aduce o fatã care se bagã prima datã in seamã cu tine, nu asculta si sunt dominante.

E bine sa-l faci tu deoarece una il i-a ca pe un refuz, daca nu o faci tu cât mai repede! Ele trimit semnale, fie se pun pe lângã tine din senin, te privesc in ochi, zambesc, e imposibil sa nu-ti dai seama.

| Andreiu68 explică (pentru anonim_4396):

Spun ca daca fata place pe acel baiat, iar acel baiat nu o place, dar ea nu are de unde stii ca nu o place, ea asteapta asa ca proasta primul pas?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiu68):

Nu asteapta nimic fata, ele incearcã sa facã lucruri stupide dar de care iti dai seama repede, ca le place de acel baiat, si da ele se duc mai ales catre cei care nu le plac de ele, de ce? Ca fatã poate avea orice baiat care o place deja, cum isi dã seama, foarte repede deoarece sunt body language reading, adicã ii citeasc dupã expresii, cei care se uitã mai mult dupã ele, cei care dau mesaje, le primesc insistent etc fetele citeas emotiile(expresia fetei, limbajul non-verbal), nu cuvintele asa ca mereu se duc dupã cei care nu le plac de ele pentru asi satisface narcisismul.

| SandraEve a răspuns:

Ba normal ca as face primul pas. Nu mi se pare mare chestie sa incep eu o conversatie. Pe bune acum, fetele care asteapta sa ghiceasca baiatul in stele ca lor le place de el, sunt putin aiurite

| Eduard196 a răspuns:

Depinde cine vrei sa fie barbatul in relatie. Daca o cauti tu atunci tu esti barbatul. Daca astepti sa te caute ea atunci tu esti femeia

| Shimozukushiki a răspuns:

KayEscu, de ce mă ignori?