| adrian_3467 a întrebat:

FOARTE IMPORTANT DE CITIT.
Angelutza intreaba:
Ce faca daca ma intalnesc pe strada cu baiatul care m-a agresat sexual dar eu voi fi cu altcineva? daca ii spune? ce ma fac? nu vreau sa afle nimeni nimeni, mi-e sa nu inceapa sa vorbeasca
Adrian a răspuns:
Este a 2 -a oara cand iti raspund sa depui plangere. Uita-te la reactiile oamenilor de aici. Crezi ca cei ce te inconjoara nu vor reactiona la fel? Pacat ca nu iei atitudine dar este decizia ta. Daca a facut-o odata o va mai face, poate nu cu tine sau poate chiar cu tine. Ma repet : SUNTEM REZULTATUL DECIZIILOR NOASTRE. Succes

Discutia continua pe privat:
Angelutza trimite:
Joi, 09 Septembrie 2010, 4:55 pm
Buna
O sa zici ca sunt proasta da nu il pot denunta ca m-am indragostit ca nebuna de el, cu mine nu va mai face asta deoarece mi-a dat ignor pe mess
Adrian raspunde:
Pai mai ori esti speriata de moarte ori te-ai indragostit de el? laughing
Angelutza trimite:
Joi, 09 Septembrie 2010, 5:20 pm
Buna
Mi-am dat seama ca de fapt sufar dupa el, as fi fericita daca ar vrea sa avem o relatie, mi-e frica totusi si de viitor mi-e frica de jigniri, da el mi-a dat ignor pe mess, sufar enorm, am simtit ceva aparte cand i-am ravazut pozele, stiu ca poate e de condamnat, sunt o proasta, dar cand intervin sentimentele...probabil ai iubit vreodata, e foarte dureros sa iubesti pers care te-a ranit enorm
Adrian raspunde:
Astazi, 6:29 am
Buna
Am iubit si am fost ranit. Bariera de la dragoste la ura, deseori, este ridicata foarte repede si chiar asa ar trebui sa fie. Tu procedezi cum crezi dar cu asemenea conceptii nu vei obtine nimic ca sa-l pedepsesti. Incearca sa uiti ce s-a intamplat si posteaza pe TPU toata povestea ca sunt sigur ca majoritatea au inteles gresit.

Eu personal nu ma vad in masura sa pot detalia mai mult problema. Va invit totusi sa o detaliati voi, cu siguranta angelutza urmareste intrebarea si raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| whitesheep a răspuns:

Draga Adrian, angelutza are probleme de ordin psihic.Motivul pentru care nu pricepe sfaturile pe care i le dati este unul destul de simplu: Are nevoie de un psihiatru si de mai mult creier.Nu-ti mai bate capul ca nu se merita.Astfel de cretine fara pic de judecata vei intalni la tot pasul.

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Încep să cred că Askmen.com avea dreptate când spunea că a doua fantezie a femeilor este să fie violate...

| Dominicc a răspuns:

Eu personal vad o c***a. tu?happy e singura pe care o vad ca s-a indragostit de asa numitu "violator"

sunt Nesimtit! stiu.

Mi'ai cerut parerea. Asta e frate.

Cand cineva te agreseaza faci orice sa uiti. De un viol treci greu dar raman "urme" in capu tau.

Dar aici? a fost totu de buna voie. Sa fim seriosi. Are 23 de ani. Nu se poate descurca cu prietenele ei? sa vorbeasca? trebuie sa zica ca s-a indragostit.

decE? cand mai sunt 10000 de barbati.

Frate. suntem in Romania si femeilor incep sa le placa violurile. Tare,

Sunt Da pentru legalizarea Prostitutiei! de ce? avem noi candidate care o fac la domiciliu.

Sa nu uitati de chitanta! cu ocazia asta aveti o pensie la "batranete"

ce o mai ramane...

| Dominicc a răspuns:

@netrezit - > tu inca dormi.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai nici nu tiu ce sa ziclaughingadica sa iubesti pe cineva care te-a violat asa ceva n-am mai auzit dcand m-a facut mama mea dar nhalaughingdeci fata asta are pbgrave sa se ducalapolitie doamne iarta-ma si sa lase sentimentelelaughingca nu isi iau rostu aici si daca i-a dat igg p messclar ca nu vrea sa aiba nimic cu ea decat asa sa o mai violeze odatalaughing

| nobody_9468 a răspuns:

A zis cineva mai sus:aveti dreptate!
Cea mai mare fantezie a unei femei este sa fie violata! Dar nu de orice vagabont despre stradahee hee.

Bafta. E clar ca ii lipseste maturitateawinking. Nu ca as fi eu maturalaughing.

| paramore a răspuns:

Si cu postarea asta crezi ca ai ajutat-o? sau de fapt ce urmareai? ca si eu am vb cu ea pe privat, mi-a explicat tot dar nu am facut ca tine.deci nu te inteleg

| EUSIATIT a răspuns:

Delicata problema.sincer nu o putem condamna. dar {DAR} m am repetat pentru ca. probabil este o fetita nu prea mare si i se pare ca aici se termina pamintul pentru ea. Sa vedem daca reactioneaza. daca are curajul sa spuna ce are pe sufel si. poate raspunsurile ii vor da putere sa treaca. sau sa analizeze mai profund situatia

| adrian_3467 explică:

Eu inca o astept pe ea sa citeasca postul si comentariile si tare as vrea sa isi dea cu parerea. Ceva nu este in regula...

| Sin a răspuns:

( Freud-daca nu ma insel-si sper sa nu) spunea ca unele persoane agresate ajung sa se ataseze/indragosteasca de agresor din cauza traumei si a socului suferit.
Un bun exemplu ar fi povestea sirianului(arab sau ce o fi fost el; e veche povestea nu mai tin bine minte) care a rapit mai multe femei si sustinea ca el a fost ales de Allah sa duca mai departe semintia omeneasca. A facut nenumarati copii cu fiecare din femeile rapite-practic le viola-cand respectivul a fost prins femeile au refuzat sa fie salvate sustinand ca sunt indragostite de el si au inceput sa creada toate balivernele cu Allah, desi ele erau infometate, batute si agresate zilnic.
Cam asa se intampla si cu tanti Zuza care si-o ia peste ochi zi de zi de la sotul care vine de la carciuma, dar ea tot sta cu el ca-l iubeste.
Trist.

| Dmonik a răspuns:

Poate asa se manifesta sindromul Stockholm la nivel...intim.
Undeva in cap'sor exista o mica disfunctie care trebuie rezolvata prin terapie. Numai un psiholog poate da un sfat avizat, nu niste diletanti ca noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trece printr-o criza de identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se numeste stare de soc! nu esti nici imatura, nici proasta, nici curva, nici nebuna si nici nu ti place sa fii violata! pe tine Angela te a afectat foarte mult ce acea persoana ti a facut si ai ramas cu traume. daca persoanele de mai jos ar stii putina psihologie si ar da seama, dar sunt prea inculti si perfecti toti in asa fel in cat aleg sa i judece pe altii.cand ti se intampla in viata ceva ce te marcheaza foarte tare, ceva insuportabil, automat intra in functiune sistemul de aparare pe care fiecare om il are, acela protejandu te de intamplarea asta traumatizanta.pe tine te a afectat atat de rau ceea ce ti s a intamplat incat ai fost nevoita sa te refugiezi undeva, sa scapi de durerea psihika si emotionala pe care acea persoana ti a creeato si tocmai de asta iti imaginezi ca esti indragostita de el, ca sa poti sa aduki tot raul spre bine cum se spune deoarece este prea dureros si prea insuportabil.esti o persoana sensibila.fi puternika, ti a facut rau, infrunta adevarul si du te la politie! sper ca ti am fost de ajutor, asta e parerea mea in orice caz si sa stii ca nimeni nu merita sa treaca prin ce ai trecut tu!

| whitesheep a răspuns:

@dady acest user nu este o fetita.Are 23 de ani! E inacceptabil ca un adult sa aiba o asemenea mentalitatestraight face.

| d3v a răspuns:

Toata treaba asta se numeste sindromul stockholm si e foarte intalnit printre victimele violului. gogu' ajuta sa intelegi mai bine ce zic eu aici. are nevoie de ajutor specializat, altfel treaba se poate agrava.happy
ce abereaza restul e pura lipsa de educatie si ignoranta.