| LLLLLLLL a întrebat:

Foitele contraceptive se pot folosi impreuna cu prezervativul pentru o mai mare protectie?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Daca tot intentionezi sa folosesti prezervativ (BRAVO!) ti-as recomanda sa renunti la foitele contraceptive deoarece ginecologii avertizeaza ca spermicizii continuti in aceste foite pot provoca alergii si infectii vaginale. De asemenea, foitele astea contraceptive te feresc doar de o posibila sarcina (desi eficienta lor este cam de 60%) dar nu te protejeaza de o eventuala boala cu transmitere sexuala.
acestea fiind spuse, eu iti recomand doar prezervativul. Daca este folosit corect, riscul unei sarcini nedorite este minim. Oricum, te felicit pentru ca te protejezi. BRAVO. mai multe fete de pe site-ul asta ar trebui sa ia exemplu de la tine, nu sa ne intrebe tehnici de sex oral.

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Foitele contraceptive sunt printre mijloacele de contraceptie cu cea mai mare rata de esec. Dupa parerea mea sunt bani dati de pomana. Daca partenerul tau manevreaza corect prezervativul in timpul actului sexual, nu vad de ce mai trebuie sa folosesti si foite contraceptive.