| Petronela12345689 a întrebat:

Fostul iubit m-a părăsit, sufăr foarte mult după el, plâng zi de zi și am o durere în suflet sfasietoare, eu am fost virgină la el... Este prima mea iubire, e ca și cum și-a bătut joc de mine și-o găsit un motiv banal ca sunt prea cicalitoare, eu nu îl inselasem, nu îl minteam și îl iubeam enorm de mult. Va rog un sfat, am 18 ani și am stat cu el 1 an, îl vreau inapoi, cum aș putea face asta? Nu mai pot, plâng mereu și m-am saturat! Și când în când imi mai scrie!

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Aprob cu ce ai spus Georgiana, eu nu am mai spus de activitati, ca am presupus ca le face! INSA din pacate durerea exista si asta o supara foarte tare, degeaba... face altceva ca purceaua e moarta in cotet, durerea e si fara sa se gandeasca, stiu si eu cum este. Face cu noduri acele activitati, dar sa le faca, asta clar.
De aia trebuie sa treaca demn prin asta cum si tu zici, sa aiba fruntea sus si sa indure durerea pana trece! Aia e.

Din pacate se va injosi daca acela va dori sa se joace cu ea, dar nu va fi asa, ca ala nu se va mai intoarce din fericire.

Si Petronela, ca sa iti dau putin curaj, in razboi doi mondial cata durere nu au indurat unii dar au scapat! Au infruntat-o demn, a trecut, au invins, si crede-ma ca era o durere de 10 ori mai sus ca a ta, daca ei au putut, poti si tu! Si nuuu durere fizica, din aia de a ta, dor de casa, copii, dragoste pentru iubite.
Asa ca vei reusi sa treci prin asta, ca nu poti sa o diminuezi tu la comanda din pacate.
Si mai ales cel mai important este sa ramana rupta legatura intre tine si el de tot, si vizual si verbal, altfel nu vei scapa de acest joc.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil chiar erai cicalitoare și l-ai făcut să se plictisească de tine

| Mosotti a răspuns (pentru Adry05):

Ea zice ca nu era de vina, daca este, ea stie, eu am presupus ca a spus adevarul. Sau daca doar i se pare ca nu era vinovata. Dar e putin absurd sa nu vezi ca nu te comporti okey.

| Mosotti a răspuns:

Nu poti sa-l aduci inapoi, va trebui sa treci prin durerea asta care treptat va trece, nu o poti controla tu sa treaca la comanda, asta clar, dupa un timp vei putea avea ochi pentru altul care te respecta, te place si cu care vei fi bine. Asta este adevarul.

| Andreeush a răspuns:

Și dacă erai virgină înseamnă că trebuie să fiți împreună tot restul vieții?
Fii serioasă, nu e sfârșitul lumii.
Dacă te-a părăsit acceptă asta, viața merge înainte. Ai un pic de demnitate, nu te umili în fața lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il vrei inapoi? Chiar nu ai demnitate? Dupa ce te-a folosit, vrei runda 2? Esti sado-maso?

Te-a lasat pentru ca nu te-a iubit si nu te-a vrut, planul era doar sa te foloseasca si i-a reusit. Nu ai însemnat si nu vei insemna vreodata ceva pentru el.

Daca tipul era genul badboy, foarte bine ti-a facut, exact asta merita alea ce saliveaza după băiețași "duri".

Nu a fost prima ta iubire. Iubirea nu trece. Nu exista mai multe iubiri, e doar una reală in toata viata, restul sunt iluzii.

Treci peste si data viitoare indreapta-ti atentia spre un om de bun simt. Sau, daca esti sado maso, da-i tare pe badbou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a plictisit de tine, probabil a gasit altceva mai interesant.

Nu merita deloc sa suferi.

Răspuns utilizator avertizat
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Mai bine ca s-a intamplat acum dupa un an si nu dupa 4 ani cum mi s-a intamplat si mie in adolescenta, asta este viata, invata sa mergi mai departe nu te injosii niciodata pentru ca ii dai satisfactie, vei avea parte de cineva mai bun pe viitor poate iar faptul ca el iti mai scrie din cand in cand e ca si cum ar da resturi la un catelus pe strada.Scuza ma dar asta este adevarul.Capul sus, fii demna si ocupa ti timpul cu altceva ca sa nu mai stai cu gandul la el si sa te debarasezi, vizioneaza un film la cinema, iesi cu prietenii la un suc.Bafta si fii tare!

| Mosotti a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Aprob cu ce ai spus Georgiana, eu nu am mai spus de activitati, ca am presupus ca le face! INSA din pacate durerea exista si asta o supara foarte tare, degeaba... face altceva ca purceaua e moarta in cotet, durerea e si fara sa se gandeasca, stiu si eu cum este. Face cu noduri acele activitati, dar sa le faca, asta clar.
De aia trebuie sa treaca demn prin asta cum si tu zici, sa aiba fruntea sus si sa indure durerea pana trece! Aia e.

Din pacate se va injosi daca acela va dori sa se joace cu ea, dar nu va fi asa, ca ala nu se va mai intoarce din fericire.

Si Petronela, ca sa iti dau putin curaj, in razboi doi mondial cata durere nu au indurat unii dar au scapat! Au infruntat-o demn, a trecut, au invins, si crede-ma ca era o durere de 10 ori mai sus ca a ta, daca ei au putut, poti si tu! Si nuuu durere fizica, din aia de a ta, dor de casa, copii, dragoste pentru iubite.
Asa ca vei reusi sa treci prin asta, ca nu poti sa o diminuezi tu la comanda din pacate.
Si mai ales cel mai important este sa ramana rupta legatura intre tine si el de tot, si vizual si verbal, altfel nu vei scapa de acest joc.

| Katie1356 a răspuns:

E normal ca baietii, cat si fetele, la varsta ta sa nu caute neaparat o relatie de lunga durata si serioasa si sa ''zboare din floare in floare'' cum s-ar spune. Important e sa inveti sa treci peste cu capul sus, pentru daca plangi si suferi, pe el nu il impresionezi. Daca tinea la tine, nu te lasa. Nu recomand sa te intorci la el, e plina lumea de baieti mult mai buni ca el, crede-ma. Si la varsta ta nu totul se rezuma la o relatie. Cauta-ti alte hobby-uri, iesi cu prietenii, treci demna peste tot. happy

| Numeexistent2 a răspuns:

Fool me once shame on you
Fool me twice shame on me

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Numeexistent2):

Replica asta o stiu si eu dintr un film dar nu mai stiu numele filmului.