| divinuu a întrebat:

Fostul meu prieten ma tot cauta.Amandoi tinem inca unul la altul dar o alta fata ne impiedica sa fim impreunasad Dupa ce ne-am despartit el si-a gasit o copilita pe care a si dezvirginat-o si acum zice ca s-a indragostit de ea si ca o iubeste din ce in ce mai mult, insa tot vrea sa se impace cu mine si nu stie pe cine sa aleaga. A zis ca ar veni la mine, dar ii e mila de fata aia ca a fost primul si sa o lase asa dintr-o data.Scuzati-mi expresia dar eu o consider pe acea domnisoara o mica"zdreanta". La 14 ani ai ei se culca cu el dupa doar o saptamana? Fiind si prima data? Azi mi-a zis daca pot sa-l fac sa o uite iar eu i-am raspuns ca daca tine la ea nu vreau sa ma bag intre ei si ca mai usor ar fi sa ma uite pe mine daca acea fata il face fericit si ca nu am nimic impotriva, desi eu ii ziceam toate astea printre lacrimi. Ce sa fac? Cum sa continui? Mi-e foarte dor de el, tin la el, dar daca a aparut si fetita asta sad. Sa renunt, sa las totul asa cum e sau sa lupt sa fiu cu el? Azi m-a chemat afara si i-am zis eu "pai si de gagica cand iti faci timp"? "Ee.mai pe seara". Apoi i-am spus"ce bine o duci. ziua cu una seara cu alta". M-a sunat dupa aceea avea o voce de zici ca mai avea putin si plange si mi-a zis ca nu stie ce sa faca, pe cine sa aleaga. Ca el tine f mult la mine, dar eu nu-i pot oferi sex, in schimb ea da. Ce fac?sad

12 răspunsuri:
| Andrada_5314 a răspuns:

Lasa. l in pace el se gandeste doar la sex. fata aia o sa ajunga o c***a iar tu gaseste-ti pe cineva mai bun!

| ionika17 a răspuns:

Aha, el sta cu ea pentru sexlaughing, si ii este dor de tine. Poi cum tine la tine?! daca el face sex cu aia.Eu zic sa il lasi, ca eu cred si-a gasit pe cine trebuie.Lasa-l balta ca nu te meritahappysucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci?
asa am fost si eu cu un baiat si in aceeasi situatie eram darauite si acum dupa 8 luni dupa ce nu mai sunt cu el tot se roga de mine sa ne impacam.si inca eu mai am ceva am stat cu el 3 ani.nu e putin deloc.deci mai bine renuntaa la el.vei gasi pe altcineva care o sa tina cu adevarat la uh.happy mult noroc.:*

| BlackHorse a răspuns:

Tie nu ti se pare ca e un profitor? Adica ok... iti place de el, dar daca el e in stare sa faca sex cu o fetita de 14 ani tie ti se pare ok? ( la anii ei ea e naiva, dar el e de vina pentru asta ca a reusit sa o convinga ). Parerea mea, el vrea doar sex. Daca te-ai reimpaca cu el, si nu i-ai oferi sex ar aparea urmatoarele lucruri : el a lasat-o pe acea fata si posibil sa mai urmeze sa va despartiti odata. Faci cum consideri tu, dar un baiat care profita asa de naivitatea unei fete nu mi se pare deloc ok. Bafta!

| aleksika a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci ceea ce simti, insa faptul ca el nu se poate decide e un semn de intrebare pentru nu stie ce sa aleaga intre dragoste si sex?
In al doilea rand tu de ce nu ii poti oferi sex? Probabil din cauza varstei. Oricum e alegerea ta nu lasa pe nimeni sa o ia in locul tau. Baietii vor insista intotdeauna nu inseamna ca si trebuie sa le cedezi. Cand o faci gandeste-te bine sa nu regreti mai tarziu...
In ceea ce ma priveste o relatie adevarata le implica pe amandoua, adica si dragoste si sex insa daca nu esti pregatita pentru asta ar trebui sa renunti la el si sa gasesti un baiat care sa te inteleaga si cu care relatia sa evolueze treptat nu toate deodata.

| Luori a răspuns:

Baiatul cauta sex laughing Sau, cel putin, sexul e mai important ca sentimentele cele mai puternice. ai o parere buna despre un baiat care nu stie sa aleaga intre "prostie" si "iubire placuta "? Despre acelasi baiat care dezvirgineaza fete naive, nestiutoare de 14 anisori; caruia cu siguranta nu-i pasa? Ce ar fi sa nu fie cu nici una dintre cele 2 persoane feminine implicate? Sa piarda pentru ca nu stie ce-si doreste, asa se maturizeaza, asa trece la alta faza din viata, asa invata o lectie ( sa speram ca invata ). Ba este constient, ba nu stie ce sa faca. Ai de gand sa stai dupa fundul lui? Are nevoie de o pauza, pentru a se lamuri. Mai bine ar inceta sa se joace. Fata de 14 ani deja ii este jucarie; nu fi si tu!

| Klepto a răspuns:

Sti expresia aia? Nu stii ce ai pana ce il pierzi?
Mie cam asa imi miroase chestia asta. El zice ca nu ii poti oferii sex si ea da.Cu actuala ii merge treaba cu nevoile dar cu tine se pare ca nu.Cred ca si aspectul asta cu sexul a fost unul din catalizatorii despartirii voastre dar s-ar putea sa ma insel, dar tu ar trebui sa iti dai seama.
El zice ca tu nu ii oferi sex si recunosc este important intr-o relatie dar daca tii cu adevarat la acea persoana, astepti pana cand ea se simte in siguranta si ajungeti la acel punct.
Sa nu te superi ca ii zic asa dar fostul tau este cam... "nesatul".
El prefera sa stea cu actuala lui jucarie sexuala decat cu tine. El pune sexul mai presus de sentimentele pentru tine. Spune ca tine la tine foarte mult dar intr-o relatie trebuie sa faci si compromisuri. Daca nu a asteptat ca voi doi sa ajungeti in acel punct care cuprinde sexul...
Sunt multi baieti care merg pe premiza "daca tu nu imi dai caut alta sa imi dea".
"Azi mi-a zis daca pot sa-l fac sa o uite"... si cum crezi ca ai putea tu sa il faci sa o uite pe fata asta care ii ofera mult... Da-ti si tu cu parerea.
Eu pot vedea de la o posta de ce s-a despartit si de ce a facut ceea ce a facut dupa.In loc sa stea cu tine el si-a gasit o fata care il satisfacea in alte privinte.
Presupun ca tii mult la el si el tine la tine dar... se pare ca el inca leviteaza intre sex si dragoste ( si daca este dragoste o sa urmeze si sex).
Cred ca a luat decizia si se vede ca daca chiar tinea la tine, se intorcea la tine nu dupa ce a facut ceea ce a facut cu acea fata ci direct.
Stiu ca par cam dur in ceea ce ti-am scris dar cam asa este adevarul, as vrea sa ma insel dar totul este prea logic.
Iti urez bafta si sper sa iei decizia corecta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Baiatul vrea sex...doar atat!

Uita-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi noi stii eu prea multe ca doar am 13 ani dar totusi din cate vad din poza de la avut tau esti o fata mare si daca prietenul tau (scuza-ma aici) e atat de tampit incat sa se (si aici) f**a cu una de 14 ani atunci nu cred ca te merita.Parerea mea e sa-i spui direct si cu un tot ferm dar totusi vulnerabilsadcum teo chema) daca nu mai tii la mine si tii la copilita asta asa de mult zi-mi si mie ca sa nu mai stau sa mai sufar si sa stau noptile nedormite langa o balta de lacrimi din cauza ei. Daca nu ma mai vrei spune-mi i n fata pentru ca eu nu ma supar dar doar vreau sa stiu daca mai trebuie sa te mai astept sau sa iti am rabdare sa te intorci la mine.Banuiesc ca ai sa fii surprinsa de ce s-ar intampla atunci. Cel mai probabil o sa te sarute.Credema si daca ai sa ma asculti o sa fie bine.[radu3trex] este ID meu. daca mai vrei sa mai vorbim il bagi si eu te ascult cu placere.noroc cu el si vezi ca poate ti se transforma in cel mai bun dar de anul nou.mult noroc si sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ar trebui sa-l lasi in pace! sa se culce cu una de 14 ani!?!?!?! :-o mai bine l-ai face sa dispara din viata ta! el tine la tine?!?!?!?!? e doar o scuza ca sa faceti sex! mai bine lasa-l in pace

| Douapunccteunics a răspuns:

Da cine suntem noi sa o criticam pe fata aia de 14 ani ea are si parinti asa ca inainte sa folosesti cuvantul „zdreanta" gandeste mai intai la ce scoti din gura esti geloasa pe aceea fata? ca ea ai ofera sex si tu nu? ofera-i si tu nimeni nu te impiedica.
Macar sti ce inseamna „zdreanta"?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana una alta te multumesti cu statutul de "cealalta femeie". Pustoaica de 14 ani (care nu este o zdreanta, este doar un copil fara discernamant care a fost violata de acest barbat) este deocamdata oficiala (probabil fiindca daca ea anunta politia, domnul face inchisoare), iar tu esti distractia de timp liber care se multumeste cu firmiturile. Eu personal as anunta politia si as lasa legea (care este dreapta) sa se ocupe de acest pedofil. O fetita de 14 ani nu are discernamant si orice act sexual cu ea este 100% vina barbatului si este 100% viol. Tu esti, deocamdata, complice si tainuitor al infractorului (stii ca se comite o infractiune grava dar te complaci si il sustii pe infractor in loc sa anunti autoritatile). Singura victima de aici e fetita aia pe care prietenul tau a nenorocit-o.