| Ingeras_3373 a întrebat:

Fratele meu este in dubi si vreau sa il ajut. I-am dat si eu niste sfaturi.

Cand era in clasa a VII-a unei fete care trebuia sa treaca in clasa I ii placea de el. El a tinut-o in poala in brate ii acea seara cand era cu niste prieteni. Nu a pupat-o nu nimic mai mult decat v-am zis.

Ieri eram cu el prin centru si am vazut-o pe aceasta fata carea arata super era foarte frumoasa. Fratele meu se gandea daca poate sa aiba o relatie cu ea. Stie ca e foarte mica si ca s-ar putea sa aiba probleme pe partea de maturizare dar partea de care ii e frica este ca s-ar putea sa fie foarte protector fata de ea.

Eu i-am zis ca nu e nici o problema daca e sa se iubeasca pentru ca el are rabadre cu cei mai mici decat el. Si sa aiba rabdare sa nu se gandeasca sa faca sex si sa aiba rabdare pana creste (stiu ca el nu e un obsedat de sex si ca are rabdare pana cand vine momentul potrivit si ca pune mai mult punct pe sentiment).

Stiu ca fratele meu are o prindere foarte mare la copii mai mici decat el.

Deci astept niste sfaturi pentru el. Daca vi se pare potrivita relatia? Cum poate sa o cucereasca (nu are idul ei)? Astept si alte pareri si comentatri asupra subiectului (sa nu fie nesimtite). Dau funda si vot.

9 răspunsuri:
| Elisa a răspuns:

Diferenta de varsta conteaza mai putin. Eu i sugerez sa incerce. Bafta.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Asta se numeste pedofiliestraight face...are aproape dublu varstei eistraight face

| DeeaBlondiii a răspuns:

Poate sa o ia de crescut sa o stearga la fundlaughing,, el are 13 ani si ea 7laughing

| ynna93 a răspuns:

Ce face e o mare prostie.sa lase fata aia sa se maturizeze singurica sa`si traiasca copilaria.nici nu s`a nascut bine si gata? sa aiba iubit? ce`i asta? sa caute si el o fata cu varsta apropiata de a lui.plus de asta copii se ataseaza repede de cei mai mari.si ea e micuta nici nu invata bine sa citeasca si are iubit?

| Mihai7best a răspuns:

Iubirea nu are varsta happy

| BomBonika_9617 a răspuns:

Mie mi sar parea ok...dar mno totusi este de 2 ori mai mare decat ea :d si + fetita aia nu prea cred eu ce este aia iubire [poate nici frateto talk to the hand] si in + copilul mic zice tottongue daca sa zicem asahee hee se duce acaasa si ii sp despre frateto"?laughing nu crz ca parintii ei ar lua masuri?happy totusi are o varsta destul de frageda 5-6 maxim 7 anitongue
pana nu de mult mie mi se parea aiurea ca cineva de 10-11-12 ani sa aiba o relatiehee hee apoi de 6-7 rolling on the floor valeulaughingbig grin...
ma rog nu vr sal descurajez pe frateto.tongue
dar mno parerea meawinking
sa faca ce crede si ce simttetongue
bafta :*:*:*wave funda plsbig grin?:X

| IlegalSmile a răspuns:

Draga mea iubirea nu are varsta happy
Ceea ce trebuie sa conteze intr'o relatie sunt sentimentele. Daca el o place si daca si acea fata il place nu e nimic impotriva. Doar sentimentele conteaza.
Ma bucur sa aud pe cineva care are rabdare si nu e obsedat de sex happy
Daca sentimentele sunt reciproc nimeni nu cred ca ar avea ceva in potriva

O zi buna! si Bafta happy fratelui tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, de unde aveti felul asta de a vedea viata? Ce v-as mai bate parintii...

| iulixa a răspuns:

Oricum ar fi. Ea s`ar atasa prea mult de fratele tau. fiind mica nu stie ce e "iubirea". si probabil fratelui tau nu o sa-i convina mentalitatea fetei de 7 ani 8 cat are... o sa`si dea seama ca alegerea lui nu a fost prea inspirata. Daca e vorba de atractie fizica eu zic ca va dura cateva luni maxim relatia. dupa. intervine mentalitatea.winking
Inainte sa inceapa aceasta relatie ar fi bine sa se gandeasca la consecinte. si daca e el capabil sa aiba atata rabdare sa o ajute pe ea sa se maturizeze... Daca el se simte instare. sa continue!
Si la etapa:''cucerire" nu cred ca este foarte greu. sa se intereseze de id ei. sau daca nu sa gaseasca prieteni comuni! ii va fi mult mai usor...
Sper ca te-am ajutat!:*