| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu si'a inceput viata sexuala de curand, are 17 ani. Mi'a zis ca a durat foarte putin, adica cateva secunde 50-60.Nu este normal ca durata sa fie asa mica.De ce s-a intamplat asta? Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu-si faca griji, era prima oara.Nici nu stia ce va simti,nici cum va fi, este foarte explicabil, emotiile si lipsa de experienta au fost de vina.Cu timpul,va capata experienta,va sti sa isi controleze senzatiile, cu toate ca, intotdeauna prima tura va fi cea mai scurta.Sa se linisteasca, deci, este in regula.Revino cu intrebari daca mai apar probleme.Noi,aici suntem.

7 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Wow :o nu mi-se pare deloc normal, totusi...decat un minut? straight face

| Alekzzu a răspuns:

A durat asa de putin pentru ca nu are experienta si strange din anus

| Alekzzu a răspuns:

E la inceput nu are experienta si probabil s-a masturbat prea mult.

| ionela22 a răspuns:

Se intampla la multi baieti asa ceva poate altii nu vor sarecunoasca.Acest lucruse datoreaza faptului ca a avut emotii mai ales fiind prima data si simtind ceea ce nu a mai simtit niciodata.Insa asta nu inseamna ca va fi mereu asa, trebuie sa fie relaxat si sa lase emotiile la o parte si sa nu se mai gandeasca cum va fi daca va decurge bine sau nu.

| Leonid a răspuns:

Eu cred ca era prea excitat, tipa prea buna iar totusi din prima... asta a fost.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are ejaculare precoce. Este frecventa la adolescentii incepatori, mai ales daca au facut abuz de masturbare. Trebuie pur si simplu sa faca exercitii de abtinere, de autocontrol la fiecare contact sexual. Si sa renunte la masturbare (sau sa o rareasca foarte mult).

| pwp a răspuns:

E baiat.