| MAGDAC a întrebat:

Fratilor, am o foarte buna prietena e cu un am mai mare decit mine nu stiu cum a eshit ca m-am indragostit de ia. nu stiu ce sa fac mi-e teama ca dupa ce-i marturisesc sa nu stric si relatia de prietenie. e cam copilaroasa. ce sa fac nu am idee. Luminati-ma va rog... sad

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cauta sa te apropii mai mult de ea, petrece mai mult timp impreuna cu ea si incearca gesturi mai pline de afectiune cu ea. Vezi cum reactioneaza.

| Zenithf a răspuns:

Si fara declaratii cat esti pe teren nesigur. Mai bine o mai inviti undeva, sau sa faceti ceva, si doar cand vezi ca lucrurile se indreapta inspre directia dorita spui ceva despre sentimentele tale.

Răspuns utilizator avertizat
| AngelOfMoon a răspuns:

Uite cum vezi si in comentariile de mai sus nu cont varsta! Maicamia e mai mare ca taicamio cu 3 ani deci? Intelegi? Du-te zi cam, asa ...Ai vrea sa fi prietena mea daca zici da e bine daca nu iar e bine dar te rog sa ramanem prieteni daca zici nu bine caci tin la tine. Sper ca te-am ajutat.

| Petre_Iulian_George_1992 a răspuns:

Friend-Zone, de aici nu mai scapi bro'

| adriang95 a răspuns (pentru Petre_Iulian_George_1992):

Scapi doar dacă ești deștept... I almost did it once, dar m-am lăsat păgubaș (pe ultima sută de metri) pentru că era prea mult de muncă...