| Limba a întrebat:

Fratilor is terminat happy. Cum sa fac sa o uit? Am cunoscut o fata intr-o discoteca de Craciun in prodvincie si i-am lasat numarul de telefon.Toate bune si frumoase. M-a sunat dupa revelion cand a inceput scoala. Dupa 3 zile de vorbit cu ea la telefon am decis sa ma intalnesc cu ea(metionez ca distanta dintre noi este de 250 km). M-am intalnit cu ea, ne-am sarutat etc etc ne-am inteles perfect. Din pacate aceasta a fost prima si ultima intalnire.Nu inteleg de ce totul s-a terminat asa brusc, la fel cum a inceput. O perdioada n-am mai vorbit, aprox o saptamana, dupa care mi-a trimis sms ca se simte prost ca nu a vorbit cu mine s. a. dar a zis ca relatia nu o sa mearga dar nu mi-a dat nici un motiv anume.Nu am mai vb de 2 luni am id ul ei vb cu doar "buna cf, bine u", si atata. Oricum eu ma gandesc ca nu o sa mearga relatia, dar nu stiu ce sa fac.Tot timpul ma gandesc la ea noaptea o visez ziua ma gandesc la ea.Ma simt ca un fraier, is dea dreptu penibil.Scuzati-ma pentru caligrafie si alte greseli happy. Doamne ajuta

Răspuns Câştigător
| ~< super girl >~ a răspuns:

"terminat" n`as spune asta...totusi nu cred ca o iubeai atat de mult incat sa spui ca esti "terminat"
stiind ca "terminat"=nici un rost sa traiesc, nu vad viata fara ea etc...

La tine totusi situatsia e "roz" fata de altii...
Sa zicem ca tineai la ea pentru ca ai parcurs peste 250 km sa o intalnesti
dar sper ca ti-ai dat acum seama ca relatiile la distantsa nu prea merg:-s
si au am patsit acelasi lucrusad
si nu e prea fericit.
dar stai chill si nu-ai mai plange de mila ca mai exista fete

b3 happy:*:*

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Sa stii ca si distanta e o problema! sau poate ca fata te-a placut la disco, apoi s-a distrat! eu nu o cunosc nu pot spune despre ea daca e serioasa sau nu! insa din discutiile voastre pe mess... de ce nu-i spui mai tii minte sarutul ala dulce pe care mi l-ai dat! sau erai asa frumosa luni/marti /joi (dupa caz) cand ne-am intalnit! imi placea parul tau(cu ce te-ai dat?) sau bluza/camasa ta(de unde ai cumparat-o) fa-i un compliment sun-o azi si spune-i """La multi ani de 8 martie''' ca e ziua ei mai mai mai...

| Farcas a răspuns:

Daca tu esti in poza de la avatar sa stii ca esti dragut si ma gandesc ca multe fete suspina dupa tine big grin As vrea sa iti spun sa continuui relatia cu fata aceasta, dar sa stii ca relatiile la distrantza sunt foarte greu de tinut, dar nu imposibil. E necesara multe rabdare, sacrifici, si incredere reciproca. Ori fata asta si-a dat seama ca nu ii in stare sa tina o relatie la distanta, ori s-a plictisit. Dupa cum am mai spus.Esti un baiat dragut, sfatul meu e sa iti cauti o prietena din oras cu tine, care sa apreciezi tot ce ai tu de dathee hee

| andreii2 a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta.Am uitat-o dupa 5-6 lunilaughing. Daca stiam de la inceput ca asta e solutia nu ma mai gandeam la ea.
Tu nu astepta atat.Cauta o fata draguta, stai cu ea o vreme si o. vei uita pe acea fata.

Asa ca uit-o.Nu merita sa pierzi vremea gandindu-te la ea.winking

| Alice_6278 a răspuns:

Mai intii de toate incearca cu orice pret sa afli motivul despartirii voastre vb cu ea enumarate ori pe aceasta tema, apoi singura iti va spune raspunsul... daca doresti sa o uiti gindeshtete la ceea ca ti-a facut multe chinuri si te-ai saturat de ea, atunci va deveni ca o amintire ...succes!

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Măi si eu am patit ceva asemanator si am ajuns la concluzia ca dragostea la distanta nu e buna.
Daca era sa tineti legatura si ea sa se arate mai interesata si sa se implice mai mult, era altceva, dar asa nu'i vad rostul... Tu tii la ea si din ce observ ei nu'i prea pasa de asta.
Cred ca trebuie trecuta pe lista "fostelor"...

Multa bafta! happy

| luna_1817 a răspuns:

Incearca sa treci peste.fii indiferent, nu o mai baga in seama pe mess, atunci o sa te bage ea dupa un timp. o sa te intrebe ce ai, de nu mai vb cu ea. pune poza la avatar cu o fata, doar sa o oftici,. mai la f multe pers spun acelasi lucru"indiferenta doare celmai tere, indiferent daca acea pers tine sau nu la tine"invata din greselile altora.intelege ca nu poti sa fi cu ea, va desp distanta, sunteti amandoi la scoala, nu aveti posibilitate materiala buna.

| Limba explică:

Poate am exagerat happy nu-s chiar terminat big grin

| miro a răspuns:

Intodeauna exista cineva mai bun.In cazu nostru BUNA deci CAUTA ALTAA. aa si dupa un timp vei vedea ca te cauta ea (asta de acum ) stai linistit ea pierde