| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

(funda)Am fost la discoteca cu fratemiu si prietena lui(ei sunt mai mari ca mine si ma mai iau cu ei cand au ocazia) si a venit si varul prietenei lui.La iesire era super frig si eu am inceput sa tremur de frig si prietena lu fratemiu a zis la misto,, te incalzeste V.(varul ei) si tipul a cam luat-o in serios si m-a luat in brate.Pe drum a inceput sa ma mangaie, se tot uita la mine, a vrut sa ma sarute(la ultima parte m-am retras). La un moment dat V. mi-a cerut nr de tel si eu i l-am dat.Cand trebuia V. sa coboare s-a aplecat peste mine si mi-a soptit la ureche,, Te sun eu si poate ne vedem la un suc sa ne cunoastem mai bine" si nu stiu ce li s-a parut lor(lu fratemiu si prietenei lui) ca dup ce a coborat V. au inceput cu gura ca am fost o proasta ca i-am dat nr ca el era beat(mie nu mi s-a parut)si ca-l cunoaste ea ca acum o sa ma sune mereu si ca nu vor ei sa aiba probleme cu mama din cauza mea etc. A doua zi V. mi-a dat sms si eu i-amspus ce a zis varasa ca sa ma lase in pace si el mi-a zis ceva ce m-a pus pe ganduri:,, spune-mi ce vrei tu nu ce vrea ea.nu trebuie sa faci ca ea" si eu i-am spus ca nu vreau s m cert cu ei si s ma lase in pace.Acum nu prea o inteleg pe pr lu fratemiu(de fapt e cea mai bun prietena a mea) ca ma tot intreaba daca ma mai suna V. si i-am zis ca nu si ea a zis ca oricum nu ma crede.nu stiu ce s cred e asa ca nu vrea sa fiu cu tipu ala sau se teme sa afle mama(tipu e oriqm mai mare ca mine). As vrea s continui s vb cu V. dar mi-e teama ca afla ea si-i spune mamei si daca as vorbi cue a deschis si i-as zice ca il plac pe tip nu stiu cum ar reactiona(ea s-a enervat ca mi-a dat un sms). Ce sa fac sa nu vorbesc cu V.; sa vb cu el in secret(km greu asta) sau sa vb cu prietena lu fratemiu si sa-i zic ca il plac(o inteleg ca isi face griji pentru mine dar acum exagereaza mi-a si zis cand am zis ca mi-a fost rusine sa nu-i dau nr lu V. - nu mi-era rusine da asta am zis si eu p moment -,, ca bine ca mi-e rusine ca ma baga asta in patu lui si eu nu zic nimic de rusine).

Răspuns Câştigător
| mihaela_7412 a răspuns:

Da ce iti spune inima
pentru ca u o sa stai cu el nu varata sau fratitu eu asa as face indiferent de parerea lor poti sa le sp pur si simplu il plac si gata restul nu e treaba voastar dar nu te baga intr-o rel asa de la o seara iesi cu el cunostetiva si dupa poate poate iese ceva.vezi u ce faci succes

11 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Complicata poveste, sau mai degraba felul in care ai relatat-o.

| Sara2 a răspuns:

Vorbeste cu el, daca e baiat serios
ce varsta ai tu? dar el?
parintii cu siguranta nu vor zice nimic, probabil esti la varsta in care poti avea un iubit, mult succes :*

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Ea ai zis ca ti-e prietena. Si eu am avut o prietena de mica, ne stiam de vreo 10 ani si tot m-a tradat... Fa ce simti tu ca e mai bine pentru tine. Nimeni nu poate sa ne cunoasca. Tipul poate simte ceva pentru tine. Trebuie sa fie foarte atenta oricum. Daca tie iti place de el nu inteleg de ce te-ai lua dupa "prietena ta".
Explica-i ca il placi, observi cum e el(asta insemnand sa cntinui sa vb cu el), iar daca crezi ca el merita te departezi putin de prietena ta.
Asculta-ti inima. K ea nu va sta sa-ti controleze viata./ pup.

| HelpBoy a răspuns:

Nu inteleg nimic.

| So Good a răspuns:

Nu inteleg nimic sad

Răspuns utilizator avertizat
| zonik93 a răspuns:

Pai fa ce iti spune inima!
Incearca sa-l cunosti mai bine pe tip...
Vezi ce-i poate capu.
Daca e pe placul tau, combinate cu el.
Dar daca nu ramaneti amici.Nu ai nimic de pierdut.
Si prietena lu fratetu ar trebui sa nu mai fie dadaca.(Depinde si cati ani ai tongue )
Si daca esti destul de mare, poate ar trebui sa ai o discutie deschisa cu mama ta.(despre tip, daca vrei o relatie serioasa)
Pentru ca ea iti vrea binele si ea iti este prietena cu adevarat (iti spun din proprie experienta)

| Lumynyzza a răspuns:

1-nu esti ea
2-ce treaba are ea cu viata ta?
3-nu asculta chiar atat de mult ce ti se spune
4-e viata ta
5-fa ce-ti spune inima
6-spune-i ca-l placi(verisoarei lui)
7-nu discuta cu el in secret ca o sa fie de rau
8-vorbeste deschis
9-habar n-am ce sa mai zic
10-succes fato

| alina♥ a răspuns:

Vorbeste cu el. il cunosti mai bine si dupa aia vezi si tu daca incepe sati placa sau nu. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa tii cont si de parerea altora dar nu ar fi rau daca ti-ai face si tu una

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te-ai combina cu mine ca nu ma cunoaste prietena ta si nu are de ce sa-si faca griji alin ma numesc pop male cu limbutza