| jon22 a întrebat:

FUNDA.As dori sa stiu si eu in legatura cu ovulele Pharmatex daca in timp ce fata se uda in interior din cauza excitari afecteaza cumva efectul ovulului?

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Nu.Dar ca sa stii, nici o metoda contraceptiva nu e 100% garantata.Chiar si cu prezervativ, exista o sansa de 1% sa ramana insarcinata. Poate fi defect sau sa rupa...E bine sa combini doua metode contraceptive. Daca nu agreezi prezervativul, convinge-o sa poarte diafragma(pe langa pastile).

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Efectul ovulelor NU este influenţat de acest aspect şi nici de situaţia în care fata este în perioada menstruală.

Toate cele bune.