| anonim_4396 a întrebat:

Funda] Buna dragii mei, m-ati ajutat de foarte multe ori, am spus ce nelamuriri aveam in legatura cu viata sexuala.Eu si iubitul meu am trecut prin multe, certuri cu ai lui insa ia convins si acum e totul binelove struck.suntem impreuna de 6 luni dar am trecut prin multe,nu stiu de cate ori mi-a plans in fata si daca ii spun ca vreau sa ne despartim singurul lucru pe care il spune e"NU, nu vreau eu asta".Am sa trec la subiect, am aproape 18 ani fara 5 luni.El are 19.Aseara am fost la el acasa si am stat singuri in dormitor si am inceput sa ne sarutam si chestii a fost pentru prima data cand am atins un barbat,tot.Mi-a spus daca vreau sa trecem mai departe si sa nu cred ca vrea asta isi doreste, pentru ca ma iubeste, de 1 sapt tot vrea sa`mi faca S.O insa eu nu vreau, mi-a zis ca ma iubeste si de asta doreste sa`mi faca iar eu i-am zis ca il iubesc si de asta nu-l las.Si ma inteles.Acum sincera sa fiu il iubesc si i-am spus ca mi`e frica s a nu ne despartim apoi,sau daca v-or fi schimbari la mine,cum o sa ma vad apooi? de asta mi-e cel mai frica.A zis sa merg cu el undeva,am urcat in masina s am mers in fata biserici si s-a jurat ca nu o sa ne desp atata timp cat eu nu vreausad. Apoi am mers acasa si iar am inceput sa"ne jucam" m-am simtit bine,de ce sa mint,corpul meu e pregatit si el mi-a spus, psihicul si el ar fi, daca nu m-as gandii la prostii zic eusad.Ce sa fac?! Mi-a spus ca nu a facut``o de 9 luni s ca ma asteapta si 5 -6 luni insa mie tot o sa`mi fie teama de ce se va intampla:sad.Are dreptate...De ziua lui in ianuarie as vrea sa ii fac cadou,(pe mine)sad. Vreau sfaturi si incurajari, ce sa fac?!

16 răspunsuri:
| memonelxd a răspuns:

Buna, nu stiu daca apare celalat mesaj... decihappy ti-am dat mesaj si te-am intrebat. dar nu mi-ai raspuns... prietenul tau stie ca tu postezi intamplari din relatia voastra? nu crezi ca ar trebui sa nu mai asculti sfaturi de la ceilalti si sa faci ce este bine pentru tine, pentru voi? cum crezi ca te-ai simti daca ai fi in locul lui si ai citi tot?

| neutrino a răspuns:

Scuza-mi raspunsul: esti dusa rau cu pluta.

| Fax a răspuns (pentru neutrino):

Ai o bere virtuala!

| neutrino a răspuns:

Rectific raspunsul dat: ceea ce faci tu si felul in are te comporti numai o fata proasta o poate face. Orice sfat este de prisos. Felicitari pentru numele ales.

Răspuns utilizator avertizat
| soriinaa a răspuns:

Acum nu foarte mult timp am fost in aceeasi situatie ca si tine, si mai exact inca sunt. Ideea e ca, din moment ce pui intrebarea asta si ai indoielile astea, inseamna ca nu esti chiar in totalitate pregatita. Sa iti fie frica e normal, cred ca oricui ii este intr-un oarecare fel, dar atunci cand esti pregatita si atunci cand iti doresti cu adevarat si din tot sufletul, o faci, fara sa te mai gandesti ca poate peste 2 luni nu o sa mai fiti impreuna, fara sa-ti mai fie de teama de ceva. O faci pentru ca pur si simplu nu mai poti rezista, atat de mult iti doresti si atat de mult il iubesti. Gandeste-te foarte bine inainte sa faci pasul asta, e foarte important. E momentul de care o sa-ti aduci aminte toata viata si ar fi frumos sa o faci cu zambetul pe buze. Daca tu simti ca il iubesti cu adevarat, ca si el te iubeste la fel de mult si ca el e persoana cea mai potrivita pentru asta, atunci fa-o. Uita de frica si bucura-te de moment. Dar daca inca mai ai indoieli si nu esti foarte sigura ca vrei sa faci asta, atunci nu o face. Daca te iubeste cu adevarat, si sta cu tine doar pentru ca te iubeste si pentru nimic altceva, te va astepta si 5 luni si un an si cat timp ai avea tu nevoie. Pune totul in balanta, gandeste-te bine si fa ce simti. Baftaa;*

| Fax a răspuns:

1 sexul oral e placut.2 cum dracu sa te duca in biserica si sa jure? de parca ai de unde sa stii ce se va intampla in viitor.3 astepti de la oamenii de pe internet sa te sfatuiasca?!

| Fax a răspuns:

Macar stii ce e "patetic"? nu mai tradu din engleza straight facen-are acelasi sens.

| LuffyPirateKing a răspuns:

Fa dragoste cu el laughing

| Chitarist91 a răspuns:

Pfff asa mi-a facut mie prietena mea si ea era tot virgina si sincer o iubeam enorm si o voi iubi mereu, exact aceleas cuvinte mi le rostea si ea inainte sa facem actul sexual, Si sincer ar trebui sa il apreciezi f mult ca nu ti cere sa te culci de atatea luni, si eu am stat dupa prietena mea mult timp aproape 7 luni, dar la mine totul a avut o limita sunt barbat am si eu nevoiile mele chiar daca o iubeam enorm si era o printesa in adevaratul sens al cuvantului frumoasa, inalta full de banii, tot ce si-ar dorii un barbat de la o femeie, in fn sa revin in ciuda faptului ca o iubeam enorm de mult, mi-am calcat pe inima si mi-am pus orgoliul si onoarea pe primul loc si nu am mai rezistat am inselat-o fratiilor, exact asa merita ...am stat 7 lunii,de cate ar fi fost nevoie sa ii dovedesc ca o iubesc? in fn a fost distrusa si pana la urma tot am facut-o si a ramas o cictrice in relatia noastra din cauza ei, si acum dupa mult timp cand a inceput femeiii sa i placa "Cariciul"sa vada cum e, acum imi da dreptate frate cand vede cum se manifesta lipsa, P.S sfatul meu sincer nu ti l-as da tie, i l as da lui sa te insele sau sa te paraseasca iti bati joc de baiatu ala nu te omoara daca te "..."nu o s-a fie nici o schimbare, relatia voastra o sa fie mult mai puternica, dar tu nu il iubesti asta e problema!

| Chitarist91 a răspuns:

Pfff asa mi-a facut mie prietena mea si ea era tot virgina si sincer o iubeam enorm si o voi iubi mereu, exact aceleas cuvinte mi le rostea si ea inainte sa facem actul sexual, Si sincer ar trebui sa il apreciezi f mult ca nu ti cere sa te culci de atatea luni, si eu am stat dupa prietena mea mult timp aproape 7 luni, dar la mine totul a avut o limita sunt barbat am si eu nevoiile mele chiar daca o iubeam enorm si era o printesa in adevaratul sens al cuvantului frumoasa, inalta full de banii, tot ce si-ar dorii un barbat de la o femeie, in fn sa revin in ciuda faptului ca o iubeam enorm de mult, mi-am calcat pe inima si mi-am pus orgoliul si onoarea pe primul loc si nu am mai rezistat am inselat-o fratiilor, exact asa merita ...am stat 7 lunii, de cate ar fi fost nevoie sa ii dovedesc ca o iubesc? in fn a fost distrusa si pana la urma tot am facut-o si a ramas o cictrice in relatia noastra din cauza ei, si acum dupa mult timp cand a inceput femeiii sa i placa, sa vada cum e, acum imi da dreptate frate cand vede cum se manifesta lipsa, P.S sfatul meu sincer nu ti l-as da tie, i l as da lui sa te insele sau sa te paraseasca iti bati joc de baiatu ala nu te omoara daca se culca cu tine, nu o s-a fie nici o schimbare, relatia voastra o sa fie mult mai puternica, dar tu nu il iubesti asta e problema!

| shukaru4ever a răspuns:

Draga mea Emanuellaaa,sunt pregatit sa te astept cat vrei tu,stii ca te iubesc, si nu m-as desparti niciodata in viata mea de tine sufletelul meu, mai ti minte momentul in care te-ai uitat in ochii mei in fata bisericii? ai vazut sinceritate, loialitate, niciodata nu as face nimic care sa te raneasca, in legatura cu S.O, eu vroiam sa incercam pentru a te simtii tu bine, pentru a te face fericita, pentru a simtii dragostea ce ti-o port de 6 luni incoace..cum am mai spus sunt hotarat sa te mai astept 6 luni daca e nevoie pntru ca TE IUBESC, stii si tu ca esti pregatita pentru acest pas, am mai avut aceasta discutie dar nu vreau sa te stresez ca sa ajungi sa crezi doamne fereste ca vreau numai asta de la tine.Ar fi un cadou frumos daca ai face asta, dar nu e nevoie ma poti pune sa mai astept 1 an, sa vezi cat de loial iti sunt, sa vezi ca sunt hotarat sa te astept, daca vrei putem sa o facem dupa ce ne casatorim peste cativa ani, nu ma voi despartii niciodata de tine sufletel, si nici nu ma voi mai duce la curve..promit asta..totusi mai gandeste-te la propunerea cu S.O e foarte tentanta, putem sa incercam reciproc.Te iubesc mult

| anonim_4396 explică (pentru shukaru4ever):

rolling on the floor))))))

| shukaru4ever a răspuns:

Draga mea Emanuellaaa,sunt pregatit sa te astept cat vrei tu,stii ca te iubesc, si nu m-as desparti niciodata in viata mea de tine sufletelul meu, mai ti minte momentul in care te-ai uitat in ochii mei in fata bisericii? ai vazut sinceritate, loialitate, niciodata nu as face nimic care sa te raneasca, in legatura cu S.O, eu vroiam sa incercam pentru a te simtii tu bine, pentru a te face fericita, pentru a simtii dragostea ce ti-o port de 6 luni incoace..cum am mai spus sunt hotarat sa te mai astept 6 luni daca e nevoie pntru ca TE IUBESC, stii si tu ca esti pregatita pentru acest pas, am mai avut aceasta discutie dar nu vreau sa te stresez ca sa ajungi sa crezi doamne fereste ca vreau numai asta de la tine.Ar fi un cadou frumos daca ai face asta, dar nu e nevoie ma poti pune sa mai astept 1 an, sa vezi cat de loial iti sunt, sa vezi ca sunt hotarat sa te astept, daca vrei putem sa o facem dupa ce ne casatorim peste cativa ani, nu ma voi despartii niciodata de tine sufletel, si nici nu ma voi mai duce la curve..promit asta..totusi mai gandeste-te la propunerea cu S.O e foarte tentanta, putem sa incercam reciproc.Te iubesc mult