| ArianaCdt a întrebat:

FUNDA! Ce este de facut? Imi place de un baiat si se pare ca e reciproc. el este destul de timid, deci nu stiu daca ar avea tupeu sa faca primul pas. Ddaca ar fi sa fac eu ceva, ce sa fac pentru a mai adauga un pas spre a avea o relatie?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu vei face primul pas sperii baiatul. Ai rabdare pana cand el va fi baiat mare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci bagă-te în seamă cu el, salută-l, glumește cu el, etc.
Succes!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| maliinaa a răspuns:

Pai in primul rand daca spui ca este reciproc de ce sa nu fiti impreuna? Deci vorbeste cu el pe [fata in fata, pe mess] si spune-i ca simti ceva pentru el. Daca iti va spune ca este reciproc, si el nu te intreaba. incearca tu sa-l intrebi.
Bafta multa!

| missiulia98 a răspuns:

Vorbeste cu el. Cauta detalii despre el gen : cei ii place, ce sporturi ii plac, filme, muzica. Cauta un subiect comun pentru o discutie cu el. Succes!

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Deci...intr'o zii, dupa ce terminati orele, sau asa convinge'l sa te duca acasa..., si o sa fiti la un moment dat singuri, si il rogi sa mai ramana, si dupa o sa incepeti sa vb si bla bla, si dupa poate'ti zicethinking bafta

| TuguiMihai1 a răspuns:

Incerca sa ai o comunicare cu el si crezi o comunicare...
Daca nu va face nici atunci primul pas poti sa ii dai de inteles... si poti ruga o prietena sai zica ca iti place de el

Mult noroc

| shzoboz a răspuns:

Da-ti sutienu si cliotii jos CEA MAI BUNA REPLICA DE AGATAT! ( in caz ca nu e gay si tu nu esti stearpa )!

| Azµre a răspuns:

Să vorbești mai mult cu el.