| IrenneDrt a întrebat:

FUNDA daca baietii se excita trebuie neaparat sa ii doara organele sexuale? daca da, de ce?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu neaparat, dar de obicei da. Durerea se datoreaza cresterii cantitatii de sange din testicule si apoi scaderii bruste. Durerea este minora, nu are nici o semnificatie si nici nu prezinta nici un pericol.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dnxbv, eu am auzit adesea de la barbati care se excita in mod repetat fara sa ejaculeze ca au dureri de testicule. De altfel, aceasta durere este trecuta si in cateva tratate medicale si are si explicatie. Nu am spus ca este obligatoriu, ci doar ca de obicei, dupa excitari de lunga durata si repetate, barbatii acuza mici dureri de testicule. De altfel, eu vad ca au fost si baieti care au recunoscut ca au aceste probleme.
Nu inteleg de ce trebuie sa fii atat de acid/acida. Puteam gresi, dar pot fi contrazisa pe un ton civilizat. Daca suntem oameni civilizati...

| Crisu a răspuns:

Nu, nu trebuie neaparat sa'i doara

| Andru1996 a răspuns:

Bn hai sa iti explic eu cam cum etongue daca se excita un baiar ma rg ...si eu adica asta e valabil la minelaughing pai nu ma doare nk decat cumva sa nu o aiba unu d un metru si and is se ridica hormonii sa il doara ca nu are loc in pantalonitongue cam asa ca la pantofilaughing

| dnxbv a răspuns:

Draga Brigaela ("userul anului"), daca baietii spun ca nu au dureri, cum vii tu sa ne spui ca au?! adica stii tu mai bine decat ei?

| ronin33dan a răspuns:

Exista o durere daca excitatie este continua si de lunga durata fara a fi finalizata.

| Adolescentul a răspuns:

NU, la noi e cu totul diferit fata de voi fetelehappy Adica nu doaretongue, cat la voi fetele da doarehappy adica nu stiu cum sa-ti explic e acel inceput preludiu dupa care urmeaza...partea care o stii si u destul de binetongue

| perro12 a răspuns:

Dar...cine a spus ca atunci cand un baiat este/se excita trebuie sa-l doara organele?
Oricum nu doare...

HF

| pacalici a răspuns:

Da te dor ouale atunci cand cineva te excita si te lasa asa si pleci la plimbare asa am patit eu...

| wolfer18 a răspuns:

Ne doare, in fund de orice altceva, in afara de ce urmeaza...

Răspuns utilizator avertizat
| FreakyFred a răspuns:

Din propie experienta nu ma doare nimic. Sau poate sunt eu "NESIMTIT" laughing)))))

| Andruşcă a răspuns:

Eu cand ma excit nu ma doare nici un organ...Si la viata mea nu am avut ocazia sa cunosc nici un tip care atunci cand se uita la o tipa buna sa se vaite de vreo durere.

Dar cine stie... Poate eu si prietenii mei om fi masochisti fara sa stim si de aia nu ne dam seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot durea testiculele rau de tot daca esti excitat o perioada lunga de timp fara sa ai un final fericit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da barbati pot avea dureri de testicole atunci cand sunt excitati in repetate randuri si nu au finalizare, este perfect normal, durerile pot fi de mica sau mare intesinsitate unele chiar f dureroase, multi care nu au avut asa ceva poate au fost foarte norocosi si intotdeauna au avut si finalizare, le propun celor care nu au avut sau nu cred sa se sarute cu o femeia sa se mangaie, sa se agite vreo trei ore si cand ar trebui sa ajunga la actul final sa nu poata sa faca nimic pentru femeia se imbraca si pleaca, atunci veti vedea ca aceste dureri pot fi groasnice, EXPERIMENTATI DOMNILOR SI APOI DATI-VA CU PAREREA