| Cdzgariat a întrebat:

Funda : Deja de la inceputul relatiei(suntem de 1 luna jumate impreuna), ii trimiteam eu sms, ii arat afectiune, il bag in seama, tot imi vine sa-i zic ca il iubesc si ii arat sentimentele mele. Nu prea pot sa stau fara sa-l bag in seama. Acuma de 3 zile nu am mai vorbit cu el, adica nu i-am mai scris sms nici el.Mentionez ca am mai avut o discutie nu fata in fata pentru ca nu am avut posibilitatea in care i-am trimis dupa 3 saptamani de relatie un sms de genul"De ce esti asa de rece cu mine? Nu mai vrei sa fim impreuna? Pe mine ma doare indiferenta ta"el mi-a raspuns scurt de pe un alt numar:"Nu mai am de 3 zile mesaje."Nici macar nu si-a cerut scuze. Ce sa fac? de 3 zile m-am gandit sa nu ii mai dau semne de viata, dar e foarte greuma doare enorm indiferenta lui. Apropop am o prietena buna care il cunoaste de mic si am intrebat-o ca el este asa rece ca persoana? Il stie asa? Ea mi-a zis ca da e o persoana indiferenta.Nustiu ce sa cred pls sfaturi va rogg

Răspuns Câştigător
| Mademoiselle a răspuns:

Stai de vorba cu el, spune-i ca este prea rece prea indiferent, stai de vorba cu el pe mess chiar, spune-i ca iti este greu sa lupti cu indiferenta lui... Spune-i ca nu vrei decat sa fie si el normal nimic mai mult! Vezi ce iti zice, pentru ca daca stai asa fara sa vorbesti cu el mai tarziu s-ar putea sa regreti ca nu ai facut-o, si mai este o vorba " M-ai bine sa iti para rau de un lucru facut, decat sa iti para rau ca nu l-ai facut "! Nu poti sta nici asa sa nu vorbesti cu el din orgoliu din ambitie ca nu te cauta el, te chinui singura si nu iti face bine! Eu zic sa stai de vorba cu el, succes te pup! :*

2 răspunsuri:
| Sophiee a răspuns:

O persoana cat ar fi de rece si de indiferenta,in momentul in care are sentimente pentru cineva,si le exprima intr-un fel, daca nu prin cuvinte, prin fapte.tot trebuie sa-si demonstreze afectiunea.indiferenta este o forma a nepasarii.eu spun ca nu te merita sincer. oricat de mult ai iubi pe cineva nu merita sa-ti dai doar tu interesul.o relatie este formata din 2 persoane nu doar dintr-una singura.nu poti sa tragi cu dintii de relatia asta la nesfarsit.eu spun ca cel mai bine ar fi sa purtati o discutie fata in fata.asa ii poti observa gesturile, mimica fetei,tonul pe care iti raspunde la intrebari si iti poti da seama ce are mai exact pentru tine. daca tot nu se schimba nimic in relatia voastra cel mai bine ar fi sa-ti gasesti pe altcineva care sa te faca fericita,sa-ti demonstreze ca insemni ceva pentru el., sa-ti ofere afectiune, nu te chinui singura.te pup :*

| Elena_Rusu_1992 a răspuns:

Nu-ti mai bate capul.el nu o face! daca nu va vedeti ce rost are? el nici nu te baga in seama.probabil ai 14-15 ani.maxim.si e varsta la care sentimentele ti-o iau razna!