| madalin150 a întrebat:

FUNDA help TPU!
Este posibil ca lichidul pre ejaculator sa contina spermatozoizi?
care sunt sansele ca sa poata ramane insarcinata?
daca este virgina sansele sunt mai mari?
care este perioada cand nu poate ramane insarcinata?

Multumesc!
funda si vot pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Cum crezi tu acum... orice e posibil, nu vrei prezervative pune-o să i-a anticoncepționale.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e posibil
Destul de mici
Daca ai pus intrebarea asta inseamna ca trebuie sa te mai duci pe la lectiile de biologie.
Oricand poate ramane insarcina. Doar cand e la menstruatie sansele sunt mici.

| Azµre a răspuns:

Da lichidul conține spermatozoizi. Șansele diferă de la individ la individ, 5% 10% depinde poate și mai mult. Chiar dacă e virgină poate rămâne însărcinată. Perioada se calculează la fiecare în parte în funcție de metoda calendarului dar nu este sigură tot există riscuri de 5%-10% diferă de la individ la individ. Orice reacție chimică a hormonilor poate determina o sarcină nedorită cu tot cu metoda calendarului.
PS: Sunteți cretini? S-a inventat prezervativul! E cel mai sigur!

| madalin150 explică (pentru Azµre):

Folosind prezervativ nu este aceeasi senzatie...crezi ca prezervativul s.a inventat de cand s.a facut omulhee hee

| Azµre a răspuns (pentru madalin150):

Ok treaba ta, vrei să fi tătic fă-o fără prezervativ. Ai 18 ani și/sau respectiva este minora >18 ani, tu o să faci pușcărie și ea consiliere psihologică pentru întreținerea de acte sexuale. Acum e alegerea ta. Crezi că dacă ai sub 18 ani nu faci pușcărie? te înșeli amarnic, faci școală de corecție și apoi restul timpului după ce faci 18 ani. Eu ți-am dat un sfat.

| madalin150 explică (pentru Azµre):

Stii sansele sunt foarte mici sa fie insarcinata.m-am informat mai bine. si daca este norocul sa fiu tata suntem pregatiti. intrebarile au fost doar cu scop informativ.nu suntem minoriwinking. si ca sa te ajut putin in leg cu legile. daca persoana de sex feminin cu varsta pana in 15 ani se confidera corupere de minori si se pedepsesti conform legii. daca persoana de sex feminin are peste 16 ani are discernamant.si plus de asta este acordul ei.isi doreste mult sa faca asta.

| Azµre a răspuns (pentru madalin150):

Cum crezi tu acum... orice e posibil, nu vrei prezervative pune-o să i-a anticoncepționale.

| Tpu253364 a răspuns:

Cati ani ai?