| coco55679 a întrebat:

Funda imi place un baiat dar daca sunt in preajma lui ma comport ingrozitor de parca as fi fost nebuna/proasta cand imi spune cv n stiu ce sa zic si simt ca ma invart si daca ma intraba cv mi se incurca limba in gura si ma simt oribil stiind ca poate si-a facut o parere despre mine ce sa fac help

1 răspuns:
| serendipity8300 a răspuns:

Pentru inceput inainte sa-i raspunzi numara repede in cap pana la trei asa iti dai un timp de gandire si de relaxare sigur nu-ti face nimic daca vorbeste cu tine. asa ca trage aer adanc in piept si imagineaza-ti ca te intreaba acelasi lucru o prietena buna in fata ei nu te-ai fastici nu? si ai grija sa ai propozitii cu punct si sa-i dai voie si lui sa vorbeasca.