| cireasa a întrebat:

Funda.pentu fete.hey cred ca mi-a venit ciclu datorita:aseara si azi dar mai ales aseata ma intepa burata si ma durea mai ales in zona bazinului am o pata mare pe lenjerie maronie, rrosie. si cam de cateva ore cam tot imi curge acel lichid. intrebare e mi-a venit ciclu? dau funda spuneti-mi cat mai rapid daca astea sunt cateva din simtome si daca da cum imi pot spune mamei stiu ca e mama mea si nu trebuie sa imi fioe jena dar, imi e?'

Răspuns Câştigător
| AdelaElena20 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie jena, ea stie sa iti explice mai bine si iti va spune maai multe. mie cand mi-a venit ciclu prima oara cam o saptamana m-a intepat in burta si mi-a curs mult acel lichid cam dupa 2.3 zile mi-a venit ciclu. Eu iti sugerez sa ii spui mamei tale. Sunt multe lucruri care trebuie sa iti spuna despre perioada menstruatiei. Cum si decate ori trebuie sa te schimbi, cand te speli apa nu trebuie sa fie calda prea tare sa fie cacalie, etc...

2 răspunsuri:
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Ti-a venit ciclu. Mamei tale i poti spune foarte lejer este femeie la fel ca si tine. deci puteti vorbim incearca sa vorbiti despre chesti intime si feminine din ce in ce mai mult si dintr-o data spune-i. Sunt baiat pentru asta nu dai funda? laughing

| cireasa explică (pentru BlackAngelOfFire):

Merci de incurajare dar mai astept vrea un raspuns de la o fata care a trecut ptin asta.