| DuReX a întrebat:

pffff. este o fata de care imi place mult adica m-am indragostit. ei bine imi e rusine sa ma bag in seama cu ea p mess. pls help mee.

Răspuns Câştigător
| Dul a răspuns:

Păi eu sunt fată şi aş putea să te ajut. Primul lucru pe care ar trebui să îl şti este că dacă şi ea te place, o dezamăgeşti nebăgând-o în seamă. Nu doar pe mess ci şi faţă în faţă. Fetelor nu le plac băieţii ruşinoşi. Clar. Ăia nu sunt băieţii. laughing Încearcă să aveţi un moment de linişte doar voi 2. Şi încearcă să o întrebi din viaţa ei cateva lucruri şi apoi poţi intra în subiect. Dacă îţi e ruşine. Încearcă să îi arăţi că o placi. Ia-o în braţe, dar nu o strânge prea tare că nu ne place. oh go on Încearcă să petreci mai mult timp cu ea şi la un moment dat îi spui că o placi şi o întrebi dacă sentimentul e reciproc. Dacă îţi este ruşine. Stai în bancă şi uită-te cum ţi-o ia altu. Lasă ruşinea de o parte, că mori de foame aşa.

5 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Pai da mass la toata lumea ceau ce faceti?, si daca iti raspunde povestiti..., gasesti tu subiecte big grintongue

| Castorul a răspuns:

Inteleg sa iti fie rusina sa te bagi in seama cu ea fata in fata, dar pe mess de ce?
Adica pe mess poti sa ii spui orice ca la nevoie ai emoticoanele "big grin" si "laughing" care te scot din belele. In caz ca ai zis ceva ce a deranjat-o pui vreo 2 laughing-uri si zici ca ai glumit si indrepti lucrurile.
Nu tine intodeauna si la orice fata, dar nu prea ai de pierdutwinking
Bafta!

| Onutza14_4774 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea pe mess la inceput si dupa aia so inviti la un suc la o plimbare...si nah atunci vb cu ea si psunei ca iti este foarte simpatica.si nah dai de inteles cati place de ea...si la final intr daca vrea sa fie cu uhwinking
bafta:*

| dadonexus a răspuns:

Inseamna ca esti fraier daca esti timid si rusinos nu o sa ai parte de nimic in viata pluc ca nu exista dracoste sau relatii pe mess.

| BlackAngel a răspuns:

Lasa rusinea la o parte daca nu ai vorbit cu ea pana acum intreaba cf etchappy dupa ceva timp de vorbit intreab-o daca simte ceva pentru tine sau daca vrea sa fie cu tine happy deci concluzia LASA RUSINEA!