| madalina_7435 a întrebat:

Funda rasp celui mai bun si voturi
deci imi place de colegul meu de clasa chiar de acum 1 an dar cand un prieten comun i a spus ca mi place de el (anul trecut), a zis ca stie ca l plac dar ca are pe altcineva, eu tot il placeam dar nu i aratam asta...cand a inceput scoala anul asta parca am un feeling ca ma place ne zambim, privim chestii si dintr-o nebunie de-a mea i am trimis un mesaj in care i am spus ca il plac si ca asa sunt eu mai timida bla bla si ca astept raspunsul lui oricare ar fi acela voi ce credeti crec am terorizat, presat baiatu asta nu?happy am facut o greseala?/da pur si simplu trebuia sa i spun, sa stiu raspunsul /am 17 ani apropo

Răspuns Câştigător
| япончик a răspuns:

Depinde si ce caracter are acest baiat, prindel cumva in plasa ta apoi ca sa conduci relatia ar trebui sa ai un stil alt fel, daca va sti ca il placi tare se va simti ca pe tine tea pus la punct si el va tinde spre cava mai dragut mai... Nu ai facut rau ca eai zis asta, deja el te va vedea cu alti ochi, te va vedea ca il astepti sa vina la tine, incearca sa arati cumva ca esti... dupa el, sa se simta atras. Ea aminte dupa ce vine la tine ai nevoie de indiferenta spre el, ( daca vei simti ca te place numa) asta tare suceste mintile unui baiat, pentru ca am patit-o, si zilnic inventam diferite scene si surprize doar ca sa o fac sa zimbeasca sa se simta bine etc, etc succese tie

7 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

laughingeu am 18 ani si tot la fel imi place de un coleg care a zis ca nu ma place deloc.eu il ignor mai mult, il las sa se bage el cu mine in seama daca vrea.ce sa-i fac eu daca el se uita dupa tot felul de fete care nu s`ar uita niciodata la el? imi place sa ma gandesc ca odata si odata tot isi va da seama ca a gresit cand nu m`a apreciat la adevarata mea valoare.acum revend la tine.mi se pare un act de mare curaj ca i`ai spus ca il placihappy el nu ti-a raspuns pana acum? atunci eu zic sa mai astepti putin sa il privesti si sa vorbesti cu el ca si pana acum, iar daca nu iti zice nimic sa fi indiferenta.nu mai vorbesti asa mult cu el si apoi o sa vezi cum va reactiona. daca te place va veni sa vorbesca cu tine, si iti va da de inteles ce vrea. daca nu, treaba lui el pierde! bafta!

| Aylee a răspuns:

laughing frumoasa poveste. Nu este nici o greseala sa iti spui sentimentele.

| HolyPotato a răspuns:

Bravo,nu e nimic gresit in ceea ce ai facut, dar poate ar fi fost mai bine sa ii spui face 2 face. In fine, sper sa te placawinking

| MâţaD a răspuns:

Parerea mea este ca daca baiatul stia ca il placi,nu trebuia sa ii mai spui si tu, pentru ca nu ar da prea bine. Daca el ar simti ceva pentru tine, atunci ti-ar spune...asteapta sa vezi acum reactia lui.

| narcisaisa a răspuns:

Lasa ca o sa se gandeasca mai mult la tine si sigur cand va termina cu cealalta veti fi impreuna

| Mafiika a răspuns:

Eu cred ca trebuia pe el sa-ti spuna mai intii apoi tu sa-i spui baietii de obicei cind vad ca fata moare dupa el doar o foloseste asa ca nu trebuie sa pari ca esti moarta dupa el asteapta el sa faca primul pas apoi tu succes

| JaimiSara a răspuns:

Pai...daca tu asa ai simtit nu are de ce sa fie gresit