| Laviy a întrebat:

FUNDA:* Salut, am din nou o problema. Sunt cu un baiat de 4 luni, ne intelegem bine, normal ca ne mai si certam dar niciodata nu a fost o ceatra definitiva. Problema e ca el este foarte gelos si aproape ca nu ma lasa sa ies prin oras fara el, in special cu baieti. L-am intrebat odata de ce face asta si mi-a spus ca ma iubeste mult si ii frica sa nu ma indragostesc de altul. Eu il iubesc numai pe el. Ce as putea sa fac sa nu mai fie atat de neincrezator?

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Spune`i lucrul asta ca il iubesti numai pe el si sa nu`i fie frica, ca te poate pierde.Atunci cand vrei sa iesi prin oras ca prietenii invita`l si pe el, daca nu vrea sau nu poate asta e macar tu ti-ai facut datoria. Spune`i ca trebuie sa ai si prieteni si ca nu poti renunta definitiv la ei. Daca crede ca te poti indragosti de altul inseamna ca nu are incredere in tine.De exemplu cand esti ca prieteneii si vorbesti ca el la telefon alintal ca de obicei sa nu aiba impresia ca daca esti in alt atunraj te porti altfel etc.

11 răspunsuri:
| hastemele a răspuns:

Sex oral

| hastemele a răspuns:

Nu mai iesi cu alti baieti. tie ti-ar conveni sa iasa si el cu alte fete, doar el cu alte fete? si sa nu stii exact ce face cu ele si pe unde se duce? sa le acorde mai multa atentie decat iti acorda tie? nu te-ai simti nesigura?

| iuliaGirl11 a răspuns:

Hmmm interesanta intrebarea uite asi face eu : lasa sa treaca mai mult timp ca sa aveati o relatie mai solida si atunci poate va fi mai increzator

| robert2626 a răspuns:

Ai doua optiuni:
-il parasesti
-ii zici sa nu mai faca asta si daca nu merge ii zice ca ma despart daca mai faci asta

| FrumushicaDayana a răspuns:

Pai,du-te in oras cu fetele si spune-i sa nu vina si asa il bagi in gandire.probabil ca o sa te urmareasca si o sa vada ca uh nu vrei sa il inseli.am mai facut si eu asta si, acum bithu imi mai lasa spatiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca te jigneste cu neincrederea lui si de fapt hotului de hot ii e frica.deci cred ca el inseala,si arunca motanul in bratele tale. daca nu santeti casatoriti,si spune ca te iubeste, zii ca poate sa te iubeasca cat vrea da sa nu te oblige sa traiesti cum vrea el ca nu are ceferticat de proprietate, pe tine.nici daca erati casatoriti nu poate face asa ceva.dar inteleg ca e cam prostut si nu-si da seama ca daca tu ai vrea il inseli si cand faci sex cu el.te gandesti la altul.

| carlaaRM a răspuns:

Buna! Pai ar trebui sa nu mai fie asa de gelos.O relatie se bazeaza pe incredere.ar trebuii sa ii spui asta si sa il intrebi daca te iubeste cu adevarat.Sa se puna si el in locul tau sa vada cumn este sa stai in casa. Spune-i ca il iubesti cu adevarat si daca voiai sa iesi cu cineva te desparteai de el, nu stateai cu el 4 luni...Skompa sper ca ti'am fost de ajutor.si iti doresc numai bine:*:*

| LimeB a răspuns:

Sti care e problema? Ce faci atata caz. Daca il iubesti pe el stai dracul numai cu el daca e atat de gelos. Daca nu gata despartiti`va
ca nu mai merge.
Hai pa

| kitty9939 a răspuns:

Trebuie sa discutati pe aceasta tema si sa-i spui ca il iubesti si ca nu te gandesti la ceilalti baieti

| sexyvio a răspuns:

Pai tie ti-ar conveni sa iasa si el cu alte fete, pune-te si tu in situatia lui.

| nicolae17 a răspuns:

Domnisoara tu spuneai ca esti cu el de 4 luni, pentru el e si normal sa reactioneze asa fiintca poate el te iubeste cu adevarat si ai este frica sa te pearda. cum spuneau si prietenii tai spune-i lui in fata ca tu al iubesti numai pe el si poate ca el o sa inteleaga. pai sa presupun ca el e mai mare cu 2 sau 3 ani ca tine. si sa gandeasca altfel. eu acum ca am 16 ani cu iubita mea nu fac asa ai dau libertate cat mergem la film si stam in fiecare seara la oceam si vb ce am facut in ziua respectiva. deci sfatul meu e sa ai spui tu in fata ce simti si sa-i spui sa o lase mai moale si sa-ti dea mai mult spatiu. paaaaaa