| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA SI VOT! helppp puppy dog eyes. Am un coleg nou in clasa.[de anul asta]. La inceput nu ne prea bagam in seama, dar dupa cateva saptamani el tot intra pe mine cu diferite subiecte. Iar eu il ignoram pentru ca nu vroiam sa par disperata dupa el. nu am vorbit vreo o saptamana-doua si acum iar intra pe mine si vorbim dar in timpu orei el sta in fata mea in banca si se mai intoarce si se tot uita la mine. Se uita foarte des si intens si cand intorc capu spre el, el sil intoarce. Si cand e cu prietenii se da mare... oare ma place sau doar mi se pare? si ce ar trebui sa fac [In afara de al intreba daca ma place si el sau sa. i spun ca. l plac ) ]? thx:**

Răspuns Câştigător
| Teo_4002 a răspuns:

Uită.te intenss la el. când se uită la tine uită.te şi tu la el. încearcă să aveţi un moment în care vă uita.ţi unul la altul în ochii love struck o să îşi dea seama că îl placi şi o să facă primul pas. :X din ce ai spus tu e clar că te place. happy sfatul meu. ce face el fă şi tu. uită.te la el desss aşa un tip îşi dă seama că îl placi. happy baftă :*

5 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Nimic...decat sa te dai si tu pe langa el(pana la urma va trebui sa il intrebi tu pe el, ori el pe tine)

| Christos a răspuns:

Daca il placi, ce mai astepti? :big grin Din descrierea ta, baiatu asta e timid cand vine vorba de... fete. De aia isi intoarce capul cand tu te uiti la el. Si e mare "cocos" cand e in grupul sau de prietenilaughing
Ok, da-i si lui semne ca il placi, da nu-i spune direct ca te refuza instant. Si incearca sa vorbiti cat mai mult... poate data viitoare va incerca sa "intre in tine" si nu "pe tine" cum ai scrishappy Succes!

| Alexandrahbanesku a răspuns (pentru Christos):

De ce m.ar refuza instant?:d

| Christos a răspuns (pentru Alexandrahbanesku):

Instant ca Nessu' laughing Poate am exagerat putin folosind acest termen, insa, daca baiatu' asta e timid, il vei lua prin surprindere, se va speria si va fugi. Poate nu va mai avea curaj sa stea de vorba cu tine la fel ca inainte, te va evita tot timpu s.a.m.d. Acum depinde de fiecare, nu toti ''timizii''' au aceiasi reactzie (nucleara) big grin

| Alexandrahbanesku a răspuns (pentru Christos):

Hahahah :d mersi!