| YukyTsukiyomi a întrebat:

Funda urgent am un proiect la geografie si tema este lumea inaltimilor tibet si himalaya di vreau sa fac un videoclip cu imagini si peste imagini sa pun scrii imi puteti da niste idei si cum sa-l folosesc? multumesc mult

1 răspuns:
| martianul_7838 a răspuns:

Piatra Craiului - Incursiune in lumea inaltimilor
Contemporaneitatea i-a adus omului, pe linga o incontestabila evolutie tehnologica, o nefireasca dependenta fata de stresul zilnic, generator al unei anxietati aproape ireversibile. Marile orase au devenit exponentele unor atitudini salbatice, dictate de competitivitatea atroce, lipsita de reguli sau respect. Ne pierdem, astfel, valorile morale si nu intelegem radacina motivationala a acestui teribil fapt. Traim, de multe ori, cu iluzia unei vacante, macar o data sau de doua ori pe an, in functie de responsabilitatile oferite de serviciul nostru. Exista, fara indoiala, riscul de a reveni dintr-o asemenea escapada turistica epuizati si mai stresati decit am plecat, nemultumiti fie de serviciul hotelier, fie de ghidul care ofera doar o bruma de informatii, fie de banalitatea destinatiei alese, realitatea nefiind nici pe de parte conforma cu brosura din care ne-am inspirat. Resemnati, cu un ultim efort, juram ca data viitoare vom alege cu grija destinatia turistica.