| Mirunna a întrebat:

FUNDA va rog ajutati-ma. deci il cunosc de un an, eram dar prietenbi. el ma place de atunci.ne intelegem foarte bine pe mess.anul acesta m-a intrebat daca ma combin cu el si i-am spus ca da insa la scoala de abia ma saluta (eu il salut prima) si ma priveste mereu...nu stiu ce sa cred insa stiu sigur ca asta nu e o relatie... eu il plac foarte mult si el la fel insa nu stiu ce e de facut sad

4 răspunsuri:
| erik a răspuns:

Ori este un tip introvertit si in pofida unor interactiuni timide prefera singuratatea ori este in cautare de victime pentru a-si menaja orgoliul ori este un tip foarte reticent si fricos in a-si face vreo relatie, pentru a nu fi dezamagit. Poate este putin complexat... trebuie sa-l ajuti. Daca vezi ca un limbaj indirect nu da roade abordeaza-l direct si intreaba-l ce planuri are in legatura cu voi.

| Dariana a răspuns:

La scoala se lasa condus de cei din jur, adica prefera mai bine sa stea cu prietenii decat cu tine, sau poate ca nu vrea sa afle cei din jur.Incearca sa vorbesti cu el si sa. i zici ce te deranjeaza dar daca nu se schimba lasa. l pentru ca nu are rost sa stai cu cineva care te face sa suferi, ignora. l si tu pur si simplu, sa vezi cum o sa. l doara daca chiar tine la tine.Mult noroc in continuare!happy

| piticaaa_1938 a răspuns:

Ce ar fi sa vorbitsi? happy. Baga. l in seama. Du-te si saruta`l! Nu trebuie sa iti fie rusine sau chestii! Asta nu e relatie daca doar va privitsi. va sarutatsi si voi. dar nu sarutu conteaza. macar vorbitsi. asta e cel mai important intr-o relatie. sa vorbitsi.:*(.batting eyelashes Succes! :*.

| sKiLL_9369 a răspuns:

Poate ii ie rusine...ca e prima relatie a lui