| Chimilica a întrebat:

Funda + Vot, va rog cat mai multe raspunsuri sa vedem care este in stare sa ma ajute si pe mine. Salut. Am sa va explic iar intrebarea pe care am pus-o ca sa intelegeti.
Am 1.58 inaltime, 45 kg, am 14 ani. Cum as putea sa ma mai ingras?
Si in legatura cu parul. Este foarte infoiat dupa ce il usuc, este pana la umeri si negru. Cu ce solutii l-as putea da ca sa stea drept, atunci cand il indrept nu sta atat de drept precum vreau eu. Si dati-mi niste link-uri cu coafuri pentru scoala, oras, discoteca. Am fata ovala, ochii mari si caprui, sunt pensata in colt, nasul este putin mare, si buzele sunt maricele. Daca vreti lasati-mi un id ca sa va arat poza ceva cu mine si sa-mi dati sfaturi.

2 răspunsuri:
| Edwdw a răspuns:

Tocmai asta vroiam sa spun si eu, la varsta si inaltimea ta, ai suficiente kg, eventual 2, 3 in plus. Somn 8-9 ore zilnic si 3 mese pe zi. cauta tipul ectomorf, endomorf si mezomorf. Vezi in care te incadrezi, eu cred ca in primele 2, si vezi ce ti se potriveste, e cel mai lejer.winking cat despre diete de ingrasare si alte tampenii, sunt niste prostii, daca mananci ce-ti place, si corpul se simte binewinking. Mult succes!

| sirena1 a răspuns:

Inca esti in perioada de crestere si te-ar ajuta mult daca ai practica vreun sport, ceea ce regret ca nu am facut eu cand aveam varsta ta...Incearca sa ai 3 mese/zi cel putin si cea mai importanta masa este cea de dimineata.Dar la inaltimea si varsta ta esti bine asa si nu ai nevoie de prea multe kg in plus happy In legatura cu parul nu cred ca te pot ajuta, dar daca il usuci cu uscatorul pentru volum trebuie sa stai cu capul in jos si daca faci asta nu te ajuta sa iti fie drept cum doresti.parul ud nu e recomandat sa il piepteni deoarece este mai sensibila pielea capului si il rupi astfel, dar cand se mai usuca putin natural fara uscator incearca sa il piepteni usor fara sa te tragi si incepe intai sa descalcesti varfurile dupa care de la mijloc spre varfuri s.a.m.d pana jos tongue Eu am parul drept si il doresc cret ca e prea drept de felul lui, dar asa suntem noi:sexul frumos! Sper sa iti fie de ajutor sfaturile mele si referitor la coafuri nu sunt in masura sa iti dau sfaturi pentru ca depinde mult de stilul tau daca ai propriul stil. Sper ca am fost de ajutor cat de cat