| Anna7578 a întrebat:

Funda`love struck.Colega mea care spune ca imi e prietena` se cam da la iubitul meu. Adica mereu cand trece pe langa el il atinge si chestii din aste. Se inroseste toata cand vorbeste de el sau cu el.Si pe mess il baga mereu in seama, doar ca el nu`i raspunde. Ea ii spune tot felul de minciuni despre mine. Ca fac nu stiu ce pe la scl, chestii din astea:-

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Eu zic sa ii spui lui tot ce face acea colega a ta si cum este ea de fapt. Daca mai exagereaza spune-i colegei tale frumos ca nu iti comvine ce face...dar nu te certa cu ea.Atata timp cat el o ignora este ok, dar nu strica sa iti iei cateva masuri de precautie.Bafta!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia-o de gat si spune-i sa iti lase iubitul impace sau da-i o lectie din secolul 18.

| Ionela78 a răspuns:

Pai spune-i "prietenei" tale ca nu mai sunteti prietene si ca ar fi cazul sa nu se mai bage.iar daca iubitul tau are incredere in tine nu o va crede.ea este geloasa si de asta ii zice toate astea. spune-i sa te lase in pace si sa uite ca prietenia voastra a existat. poate isi va cere scuze! funda?big grin

| Mihaela_5801 a răspuns:

Trimetio dracului! Ea vede intre voi o revalitate ei nu-i place iubitul tau ea vrea sa-ti dovedeasca ca e mai buna ca tine! dar nu-i prea reuseste iar asta nu e prietena! Baga-ti piciorul in ea! Bafta

| Rockstar_9495 a răspuns:

Lol aia se foloseste de tine ca sa ajunga la el tongue ar trebui sa nu mai vb cu ea sau sa i iarati ca are iubita adica pe tine si sa nu o mai lasi sa se atinga de el sti, ia atitudine tongue

| greenmile00 a răspuns:

Nu stiu acum care e intrebarea, dar pot sa iti spun ca daca face intr-adevar asa nu iti este cu adevarat prietena. Oricum voi fetele aveti o chestie innascuta, de a va invidia una pe alta pana la extremhappy
Si mai e si posibilitatea in care tu nu ai 100% incredere in prietenul tau, caz in care cu siguranta mai amplifici din micile ei iesiri, ca e clar ca si ei ii place de el, dar nu inseamna ca se da neaparat la el. Poate ca incearca sa isi mascheze aceste sentimente, doar de dragul prieteniei ce ti-o poarta.

| LolaCy a răspuns:

Pai parerea mea sincera este ca ea nu iti e prietena adevarata din moment ce te vorbeste pe la spate. sfatul meu este sa vorbesti cu prietenul tau, sa ii explici cum sta treaba si daca ea nu este sincera cu tine poate prietenului tau ii va spune daca are ceva de spus. multa bafta:*

| EdiT a răspuns:

Pai se da la prietenul tau, duca cate am citit spune-i ca te deranjeza faptul (daca ti-ar fi prietena adevarata nu s-ar da la prietenul tau) zic eu dar tu stii cel mai bine

| Amy_3937 a răspuns:

1. daca te iubeste o sa veri ca nu o sa ii pese de ce avansuri ii face ea
2. rezolva-i cumva fitel,, prietenei'' tale cu... nu stiu ceva gem cearta dar nude fata cu iubi tau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai pus o intrebare, ok, ce ai vrea sa iti zic?
Sa te intreb eu?
Ok, este o problema aici si mai bine o rupi de tot cu aceasta fata.

| dany26 a răspuns:

Dai 2 plame... nu stiu zii in fata, de ce sa tot baga ea in viata ta. happy