| KitTY_2644 a întrebat:

Fundaaaa. urgent.
Am prieten. ieshim impreuna foarte des, se comporta ft frumos, ma invita la toate serbarile cu prietenii lui. chiar si de pasti si azi am fost impreuna, problema e ca nu prea il iubesc. mai mult il stimez nu vreau sa il fac sa sufere daca o sa il parasesc deorece iubesc alt baiat big grin vorbesc foarte mult cu acesta care il iubesc, el stie ca am prieten, mi-a zis de foarte multe ori ca si el ma iubeste. nu stiu ce sa fac. nu vreau sa il fac sa sufere asa tare pe prieten. ce pot sa fac? :S

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa zici adevarul ca asa mai rau ai sa ajungi pe viitor.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cum sa-l iubesti daca nu il cunosti bine si nici nu sunteti impreuna?

Eu cred ca nu esti in stare de o relatie serioasa in care sa existe respect si afectiune asa ca stai singura pana cresti si te maturizezi.

Iti bati joc de actualul, tu nu vezi?! Daca nu iti placea de el, de ce ai mai acceptat sa fi cu el? Doar de dragul de a fii cu cineva?

| wildthing a răspuns:

Daca il stimezi, eu zic sa iti iei inima in dinti si sa te desparti de el cat mai repede. Daca te iubeste, oricum o sa sufere...dar macar stie omul ce are de facut de acum incolo. Merita si el sa isi gaseasca o fata care il iubeste... spune-i ca aceea nu esti tu.

| Cătălina a răspuns:

Fii sincera cu tine insati in primul rand! Explica-le celorlalti adevaratele tale intentii, spune-i actalului adevarul si nu il mai menaja. La inceput va durea, dar decat asa, mai bine sa stie. Te va intelege.

| Unffox a răspuns:

Sa te desparti frumos cu ganduri pasnice si nu mentiona de cel pe care-l placi acum, chiar daca el iti va cere o socoteala. Oricum il ranesti daca de desp de el, nu`i mai spune si adevaratul motiv. Ce nu stie, nu-l poate afecta. Spune-i doar ca e ceva normal aceasta despatire si ca esti constienta doar de faptul ca nu va merge si nu duce nicaieri, deoarece el nu e cea ce cauti uh si sa nu se invinovateasca.

Fii calma... ^^

| Kalyn a răspuns:

Tu nu ai cum sa iubesti la varsta ta...pur si simplu iti place de celalalt, pai vb cu asta si spune-i ca relatia nu mai merge ***. dar gandeste-te foarte bine inainte sa dai cu bata in balta.

| DiukOAlta a răspuns:

Ce crezi ca ar fi mai bine sa ii zici ca il iubesti dar sa nu fie asa si intre timp sa te indragostesti de altcineva si sa iasa si mai rau sau sa ii zici adevarul?