| ioanaaa_3599 a întrebat:

Fundita.Am o problema, de cand sunt la liceu mi-am facut prieteni noi.La inceput m-am inteles bine cu o fata care toata lumea zicea ca nu e prietena buna si chestii ma rog, nu am ascultat lumea dar mi-a facut faze asa ca mi-am dat seama ca asa e.Sta cu oameni doar pe interes.Cu mine statea ca sunt populara dar faza e ca eu cat eram prietena cu ea i -am facut cunostintsa si cu grupul meu de prietene si s-a imprietenit cu ele, tot pe interes:sa cunoasca lume, sa le faca temele si eu le zic dar ele nu se prind,,,, Sa stea cu ea.nu am nimic impotriva dar faza este ca eu cand ies afara in pauze ca suntem toate la acelasi liceu vine si ea la prt mele si eu vreau sa stau doar cu ele am chestii personale de vb.si se baga si ea...si se autoinvita cu noi afara si e asa saloasa. dar pana la urma datorita mie e in acest grup va rog ajutati-ma si scuzatzi categoria dar e cea mai vizitata... funda :*sad

2 răspunsuri:
| cristi11cristian a răspuns:

Pai buna. nu as vrea sa fiu rau, dar pari nitel geloasa.(si ai tot dreptul sa fii ) dar nu uita ca tot u esti acea care ai invitat-o de fapt in acel grup si pe deasupra i-ai luat si apararea -dar cel mai mult ce apreciez la tine e ca in pofida celor spuse de altii, la adresa respectivei, u ai continuat insa sa-i dai credit! (nu toti sunt la fel si ai procedat bine ). Dar acum pentru a-ti repune prestigiul la scara la care a fost va trebui sa o indepartezi pe cat posibil mai mult de tine, si prin gesturi, miscari, sau chiar critici, directe sau indirecte ( dar nu in preajma prietenelor tale ), da-i de inteles ca iti este datoare si oricand doresti o poti trimite de unde a venit, ff autoritara cu ea si adu-i aminte cine a pus mana in foc pentru ea!

IN Cazul in care nu merge asea, si nu da rezultate de nici un fel, atunci incearca ai aduce defectele pe fata, si chiar in fata prietenelor tale (dar fara ca ele sa si dea seama ca u de fapt ai ceva personal cu respectiva) intr-un cuvant, discretizeaz-o! fa-o de rusine. si vei vedea atunci cand se va simti fff stanjenita va parasi grupul. poate chiar si liceul, pentru ce renume va avea!

succes!

| RobertClaudiu a răspuns:

Ceea ce trebuie sa faci u este sa te duci sa o iei separat si sa-i zici :

Draga mea eu team bagat in grupul meu de prieteni pentru ca credeam ca esti altfel dar acum te rog lasane in pace ca daca nu vei fii obligata fa-ti propii prieteni care sa fie ca tine care sa mearga numai pe interes!

Dar inainte de asta VB cu prietenele tale si spune-le ca nu ester ceea ce pare si sa aiba grija pentru ca u stii cu ce-i duce mintea
Cam atata Succes si sa-mi trim si mie un mesaj cu ceea ce s-a intamplat