| alinutza99 a întrebat:

Fundita. cum sa ii arat iubitului meu ca il iubesc? tinand cont ca e o relatie la distanta (el romania eu alta tara). suntem impreuna de 4 ani.eu am 17 si el 18 ani. dar el zice ca nu ii arat ca il iubesc.

ce sa fac?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alinutza99 explică:

Markelynio. ce idiot esti.cum *** sa nu ne cunoastem daca pana in septembrie a stat la mine.

| alissya a răspuns:

Si eu sunt plecata din tara si am iubit, si uneori imi reproseaza si el ca nu ii arat indeajuns ca tin la el si ca il iubesc.
Asta e o idee de a lor a barbatilor.eu de exemplu l-am intrebat : ce ar vrea sa fac,? cum sa i demonstrez chestia asta? vorbim zilnic la telefon, mereu ii spun ca il iubesc si cateodata ma innebuneste cu intrebari de genu(oare tu ma iubesti cum te iubesc si eu?)
cea mai buna solutie e sa discuti cu el pe tema asta nu o sa il calmezi definitiv ca asa sunt baietii cand au ceva in cap tot aia o spun, dar cat de cat sa il faci prin vorbe sa isi dea seama ca e doar o impresie de a lui si sa nu mai gandeasca asa.Eu am discutat cu iubitul meu i-am explicat cum, sta treaba i-am spus ca sentimentele mele nu se vor schimba atata timp cat el ma iubeste si e totul bine nu ma inseala si nu ma dezamageste, ca nu are de ce sa ii fie frica pentru ca asa cum l-am iubit in tara la fel de mult il iubesc si daca nu sunt aproape de el! adevarul e ca l-am mai calmat bineinetels nu de tot insa nu mai imi reproseaza toata ziua chestia asta si nu mai imi pune intrebarri stupide de genul-soare ma iubesti la fel de mult?-tot timpul
incearca sa discuti cu el sa ii explici ca il iubesti din inima si sa nu ii fie frica de nimic!
La mine a functionat cat de cat!
iti urez succes, in cazuri din astea nu exista alte alternative decat sa discuti u el pentru ca 4 ani nu sunt de aruncat.:*