| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Fundita! E adevarat ca la femeile inalte si slabe se vede mai greu sarcina? 12 saptamani de la contact = 12 saptamani sarcina?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ma uimesti cu perseverenta ta, nici nu mai inteleg ce vrei, sa fii sau sa nu fii gravida?
Varsta gestationala a unei sarcini se calculeaza adunand data ultimei menstruatii cu 10.

| elena a răspuns:

Da! Corect! 12 saptamani de la contact = 12 saptamani de sarcina sau 3 luni, cum spun femeile insarcinate...la o persoana mai plinuta nu iti dai seama daca este insarcinata, pe cand la o persoana inalta si slaba se observa o sarcina de 12 saptamani.

| VuvuzelaLove a răspuns:

Dap este adevarat