| malishka93 a întrebat:

Grea este despartirea.nu ma pot opri din plins, simt asa un gol in suflet, parca mi s-a rupt inima in doua... Dupa un 1an si 4 luni atit de fericite. dar a gresit el si nu stiu daca sa il iert.il iubesc din tot sufletu, imi spune ca ma iubeste dar nu stiu ce sa fac.orgoliul e prea mare sau ma simt asa ranita ca mai bien sa sufar dar sa nu ma inpak! Ce sa fac sa nu ma mai gindesc la el ce? ma doare sufletul.nu mai rezist! Orice imi aminteste de el...

10 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Daca nu a facut o greseala foarte mare, poate ar fi mai bine sa il ierti. Insa, se pare ca tu ai laut deja o decizie big grin incearca sa petreci cat mai mult timp cu prietenii/prietenele si ocupa-ti timpul cu lucruri care te fac fericita cu adevarat happy Nu o sa te mai gandesti asa mult la el si cu timpul vei ajunge sa nu te mai gandesti mai deloc. Mult succes :*

| Ellenna a răspuns:

Petrece-ti cat mai mult timp cu prietenii/ prietenele si ocupa-ti timpul cu lucruri care te fac cu adevarat fericita happy dupa un timp vei ajunge sa nu te mai gandesti deloc la el. Mult succes :*

| harciog a răspuns:

Dragostea inseamna intelegere totala ceea ce vrea sa insemne "libertate".Ce fel esti in stare sa intelegi cind te impiedici in orgoliu.Omoara-ti egoul si vei vedea libertatea.

| Lacoste a răspuns:

Incearca sa-i mai dai o sansa, treci peste orgoliu si explica-i ca data viitoare nu-l vei mai ierta, spune-i sa-ti vorbeasca frumos si sa se comporte cum se cuvine.

| airam a răspuns:

Cine greseste o data( fara sa fi facut tu nimic) greseste si a doua si a treia orahappycred ca mai bine este sa nu te mai impaci cu el...depinde si cat de grav este ce ti-a facuthappy daca de exemplu te-a inselat sau lucruri de genu,eu una zic sa nu te mai impaci vreodata si sa incerci sa il uitihappy intr-adevar este fooarte greustraight facecea mai mare durere este atunci cand te doare sufletul, cand te simti rannita si tradatastraight face incearca sa faci orice altceva decat sa stai sa reflectezi la ce s-a intamplat, incearca sa iti umpli timpul cu orice activitati si o sa te simti mai bine:*

| Annd a răspuns:

Pentru niste cuvinte urate iti ratezi sansa de a fi fericita?:-J
Am patit si eu,de mult, m-am despartit, dar tot el ma cauta...Acum nu mai e asa, e ceva mult mai intens.
Daca nu te-a inselat e ok. Succes tongue

| malishka93 explică:

De inselat nu m-a inselat dar a vb cu mine urit mai spsu cuvinte care nu le meritam.era beat si nu prima oara so inbatat.o venit la ora 2 acasa si mob era stins.dar sunt sigura ca nu mo inselat...

| Mary_5266 a răspuns:

Te inteleg perfect,am fost si eu in situatia asta In primul rand depinde cum a gresit el,daca tea inselat nu ierta asa ceva,o va face din nou,nu mai poti avea incredere in el Deci gandeste-te ca sunt atatia baieti pe lumea asta,nu e singurul, e normal ca acum sa gandesti (ce ma fac,nu pot sa traiesc fara el,amintiri etc) Acum incearca sa faci ceva ce iti place,uitete la un film,iesi cu o prietena, danseaza, ia-ti un caine, plimbal ai grija de el nu te va dezamagii niciodata, incearca sa cunosti pe altcineva happy viata e frumoasa si invata ca singura persoana pe care te poti baza 100% esti tu insati... ai grija de tine, schimbati lookul, machiajul, unghiile sau ce vrei tu arunca obiectele care iti amintesc de el (eu asa as face) in speranta ca tiam putut fi de folos

| deranj12345 a răspuns:

Incearca sa treci peste si sal ierti pentru ca aceaisi iubire nu vine de multe ori... gandeste-te.