| cattylove a întrebat:

Hallo TPU! O mica intrebare destul de ciudata : imi puteti da detalii despre cum se face un French(s-au cum s-o scrie) ADEVARAT? (adica din ala ca lumea). M-a intrebat o prietene si n-am stiut ce sa-i raspund. Si e bine daca il face la 12 ani?

Răspuns Câştigător
| IAndra a răspuns:

Adica ii saruta in-trun fel mai ciudat adica iti explic isi baga limba in gura lui asa fie la inceput ciudat dar se fa obisnui
funda?

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa fii tu, si sa va iubiti mult.
Asta conteaza cel mai mult.

| Yasemyn a răspuns:

Hey.
Sarutul frantuzesc este un secret spus la gura unei alte persone, dar fara a priva organele auditive. Sarutul transmite mesaje minunate de dragoste si fericire.Sarutul frantuzesc este in esenta doar contact fizic, dar acest contact are un mai mare sens atunci cand vine vorba de partenerul tau.
Poti saruta in orice moment partenera daca ti se pare in regula sa o faci

Nu exista un timp anume care sa se potriveasca si nici nu e nenvoie sa astepti sfarsitul intalnirii, ca in filmele americane. Daca te simti bine cu persoana respectiva, o poti surpinde cu un sarut pasional in absolut orice moment ti se pare in regula sa o faci.
Sarutul frantuzesc are propriile reguli, iar prima dintre acestea spune ca fiecare dintre noi are stilul sau propriu. Acesta reiese dintr-o combinatie unica intre lungimea limbii, anatomia gurii si deschiderea maxilarului. Cu toate acestea, mecanica sarutului este aceeasi: priveste in ochii partenerului, inclina usor capul, intredeschide buzele, strecoara limba intre buzele intredeschise ale partenerului si apoi exploreaza imprejurimile. Respira pe nas. Dupa ce ai inteles mecanismul, e timpul sa pui in practica ce ai invatat.

Desi limba a fost facuta pentru a explora un teritoriu necunoscut, nu patrunde brusc inauntru! Fiecare pas trebuie facut pe rand, avansand incet, testand imprejurimile si bucurandu-te de fiecare noua senzatie! Dupa ce ajungi sa-i atingi limba partenerului, vezi cum reactioneaza. Daca se retrage, probabil ai cam intrecut masura, dar daca iti iese in intampinare si pare sa aiba chef de joaca, nu trebuie decat sa-ti asculti instinctele.

Nu cred ca este nevoie de o anumita varsta pentru a face asta.

Bafta!

| IntelFreak a răspuns:

Cu limba.
Nu serios acum, cum vrei sa-ti exemplific(am)?

| cattylove explică (pentru IntelFreak):

Adica trebuie sa isi bage limba in gura lui? nu va fi prea fericita cand ii voi zice...

| elisabeta12345678900987654321 a răspuns:

Nu e complicat. e foarte simplu. teoretic vorbind, trebuie sa va jucati cu limbile. buzele se aproprie si odata cu ele si limbile, poate suna scarbos dar dupa un timp va fi foarte placut. succes! :*