| Sweety91 a întrebat:

HEEEEELP! Acum doua saptamani m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie de 6 luni. In ultimul timp am inceput sa am tot mai des greturi, nu pot sa mananc ca mi se face greata, dureri de cap, ameteli, oboseala, ma simt imbalonata asa ca ieri am facut un test de sarcina. A iesit pozitiv! Noi doi nu ne mai vorbim de cand ne-am despartit, a iesit destul de urat. Ce fac?!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca baiatul a simtit ceva si ti-a dat papucii.Du-te la el si explica-i situatia.

| ady20hbk a răspuns:

Trebuie neparat sa vorbesti cu el si sa ii spui vestea asta, idiferent cat de rau a iesit, trebuie sa vorbiti.

| neutrino a răspuns:

Testul a iesit pozitiv pentru ca asa ati dorit voi. Daca nu doreati acest lucru, ati fi facut sex protejat. Mai este o varianta: o mare prostie. Nu stiu cum te ai cu mama ta dar, este singura persoana care ar putea sa-ti dea un sfat competent.

| LineGuide a răspuns:

Repeta testul de inca doua ori, iar daca iese pozitiv, discuta cu el si rezolvati problema, dar nu-ti sadii fericirea pe mormantul copilului tau.
Mult noroc!

| cristinel87 a răspuns:

Vii la mine ca am un suflet mare si ri-l cresc eulaughing)))))))

| IoanaDia a răspuns:

Eu zic sa refaci testul ca sa fii sigura, iar apoi sa discuti cu el, chiar daca ti-e greu... in locul tau nu i-as spune mamei, si as face avort.Esti tanara [probabil] si ai tot viitorul in fata.

| EmanuelaNeagra a răspuns:

Eu zic imprtant este sa vorbesti cu el.Dar daca nu doresti sa vorbesti cu el nu o face.Fa ce iti spune inima ca sa nu regreti apoi.Succes si bafta!

| Lavynya94 a răspuns:

Cea care te poate ajuta in aceste momente este mama ta, trebuia sa va ganditi la consecinte, un copil nu este de joaca, daca vrei sa pastrezi copilul vorbeste cu fostul tau iubit, totusi ati stat 6 luni impreuna,se prind sentimente,nu stiu motivele voastre de cearta dar ar trebui sa il anunti sa vedeti ce faceti,copilul nu e vinovat pentru greselile parintilor,daca nu isi asuma responsabilitatea denota ca nu te-a iubit niciodata,si nu ai alta cale decat sa vorbesti cu mama ta sa ajungeti la un consens si sa vedeti ce puteti face in privinta ta,in legatura cu avortul,te poate afecta atat fizic cat si psihic,sper sa nu fii nevoita sa recurgi la asa ceva, acum depinde, vb cu mama ta si sigur veti gasi o solutie in privinta asta, ai grija de tine, sper ca te-am ajutat, succes.

| Justt a răspuns:

Orice a fost intre voi, cat de rau v-ati certat. copilul nu e numai al tau, vina va apartine amandurora!

| unanimus123 a răspuns:

Contacteazal si spune-i advevarul pentr-u ca trebuie sa afle si el advarul... Parerea mea este sa te duci la un control, caci testul poate sa dea si gresiwinking