| AntoniaG a întrebat:

Heeeey,TPU! Sper să nu vă plictisesc cu întrebarea mea... Dar am nevoie neapărat de un răspuns! Astăzi am fost la liceu! În ultima pauză de azi,eu și colega mea de bancă (pe care o știe toată școala),am coborât jos,la parter! Când coborâm la parter,ea se ia întotdeauna cu un băiat în gură! Ei bine... Fix atunci,la parter, era un băiat, mai mare decât mine cu 2 ani, pe care îl știu doar de 2 zile! Îmi plăcea așa,puțin de el! Prietena mea nu știa asta! La un moment dat,nu știu ce avea și cu el! Atunci i-am spus mai întâi: "Și cu ăsta te iei în gură?" Pe urmă i-am mai spus: "Nu-ți dau eu voie să te iei de el!" Și la un moment dat se sunase de intrare (la mine și la ea fiind ultima oră)! Cum a a auzit prietena mea ce i-am spus ultima dată,vroia să meargă la el,să-i spună că îl plac! Atunci am început să o alerg în toată școala și îi țineam mâna la gură să nu mai strige după el! La un moment dat,am ajuns în fața lui,iar ea era cât pe ce să-i spună! Am luat-o de acolo și am mers la clasa noastră,iar pe scări am auzit: "Fetelor,stați așa! Ce vroiați să-mi spuneți?" Am mers mai de parte,bineînțeles și am ajuns în clasă! Când s-a sunat de ieșire,tot la parter,un prieten de al lui,care mai este și cu el în clasă,a venit la mine și la prietena mea și ne-a întrebat ce voiam să-i spunem băiatului acela și dacă vreau să fiu cu băiatul acela,cumva! Prietena mea a spus că doar vroia să-i spună lui ceva și eu i-am spus că nu vreau să fiu cu el!
Ei bine... Acum mă întreb ce o să-i spun mâine, dacă o să ne întrebe ce am vrut azi de la el! O să-i spună ori că am zis să nu se ia de el, ori că-l plac! Eu ce pot să-i spun ca să scap de el (având în vedere că este și mai mare și că nu ne cunoaștem decât de 2 zile)? Vă rog să mă ajutați!

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Pai de ce nu i-ai spus ca iti place ma -Uite cum te complici singura -Acum trebuie sa te bagi tu cu el si sa ai spui ceea ce simti -ai facut-o lata cand aveai oportunitatea si Sansa cu acel baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperantele tale au fost desarte. Am mai fost atat de plictisit doar cand am ramas incuiat intr-un lift, fara baterie la telefon. Glumesc, atunci nu am fost chiar atat de plictisit.