| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Heeey.sunt cls a 9a. am un baiat foarte de treaba in clasa dar si frumos happy la inceput nu prea am bagat pe nimeni in seama(sunt o fire ff timida). acum ca au trecut vreo 3 saptamana am inceput sa imi cunosc colegii, iar ieri la ultima ora m-am mutat langa acel baiat. intrebarea este, cum il fac sa ma placa sau sa ii dau se inteles ca il plac? nu are prietena, este inteligent si mai putin preocupat de fete, insa chiar il plac whistling >:" Fundaaaa

4 răspunsuri:
| byby_5696 a răspuns:

In primul rand afla daca si el te place putin de tot si daca te place ii spui, dar sa nu-i arata k-ti place mult de tot de el ca dupa o sa faca ce vrea...si daca nu te place,fa rost de numarul lui de telefon, afla ce-i place si dupa vorbesti cu el despre chestiile alea, ii zici ca si tie iti plac aceleasi lucruri...iesiti la un suc si vorbiti mai multe sau cel mai bine Fii tu insuti.restul.vine de la sine.

| Aleqa a răspuns:

Poti sa te duci la el si sa'l tragi intr-un colt sa-i spui ce simti. Daca v-a reactiona intr-un anume fel,inseamna ca si el te place.Dca sti ca nu are prietena, si ca nu e cam preocupat de fete, ai vorbit cu el.Inseamna ca acum numai e mare lucru.Intreaba-l direct si vezi cum reactioneaza.Bafta:*

| sonya69 a răspuns:

Am avut si eu un coleg exact la fel. Toate topite dupa el, foarte inteligent si nepreocupat de fete. pai hai sa-ti povestesc. A inceput sa-i placa de o colega de-a mea. Mereu o tachina si statea tot tipmul dupa ea chiar daca se tinea toata scoala dupa el. Asa sunt genul asta de baieti...Da-ti seama daca te place daca intra in vorba cu tine si te priveste direct in ochi, fara ezitari. Atunci da, chiar te place.
Sper ca te-am ajutat,
Sonya

| KidutzuLuvv a răspuns:

Buna... asa am patit si eu. adica am un baiat frumos in clasarolling eyes si nu-l baga nimeni in seama si m`am dus la el etc l-am intrebare cum il cheama si "ma imprietenisem cu el" asa crede`am eu straight face imi ceruse idu big grin dar chatterbox imi zice el intr-o zi pe mess sa-l las in pace ca`s enervanta si ca`l stresezrolling eyes ai grija sa nu patesti la felwinking