| JasminNoir a întrebat:

Heei. Ati vazut filmul "A walk to remember"?
Intrebarile pe care le voi pune sunt pentru cei ce l-au vazut. In primur rand: Ce parere aveti de el? Ati tras vreo concluzie din el? Ce concluzie? A fost o lectie de viata pentru voi sau pur si simplu un film cu un final trist? Credeti ca in viata reala exista o asemenea dragoste in asemenea circumstante? Credeti ca ar fi posibil in zilele noastre?
Cam asta ar fi. Astept pareri. Eu l-am vazut si sincer am invatat foarte multe de la el, sa vad adanc in interiorul persoanelor si sa le cunosc sufletul, asa cum este el, si sa il inteleg. Chiar daca este un film, m-as uita de 10000 de ori dac-as simti nevoia, pentru ca, sincer, m-a atins. Voi ce parere aveti? E o influenta proasta? Ii face pe adolescenti sa creada intr-o iubire imposibila si ca in filme sau le da speranta, credinta si putere de a trece mai departe? V-am pupat. :*

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Orice-ar fi, trăiește clipa...
Mai multe, nu cred că aș putea spune...a fost prea special.

| Oana92 a răspuns:

Da, am vazut filmul si am plans de numa. Sunt multe de invatat din film, despre dragoste adevarata, modestie si sacrificiu, despre lucrurile marunte care fac viata speciala. Din pacate am vazut astfel de cazuri si in viata reala(din pacate pentru ca acea boala a invins si in realitate).

Nu cred ca are o influenta proasta asupra adolescentilor, in definitiv daca nu avem speranta si credinta ca ceva frumos se va intampla cu viata noastra nu am mai gasi motivatia necesara sa mergem mai departe!

| BlueViP a răspuns:

Da, acest film este o lectie de viata in adevaratul sens al axpresiei. Iubirea exista!

| sebby27 a răspuns:

1.Un film bun(desi mi se pare putin copiat dupa "Love Story").
2.Da.
3.Ca totul se poate schimba, din bine in rau si vice versa.
4. Lectiile de viata nu le poti primi din filme ci numai din viata.Si de ce final trist? Daca totusi ei doi nu s-ar fi intalnit/cuplat nu ar fi fost niciunul din ei impliniti.Deci e o parte fericita in finalul ala.Depinde cum alegi sa il privesti.
5.Din atatia oameni, normal ca exista.
6.Da.De ce nu?
7.Nu e o influenta proasta.De obicei cei care isi fac iluzii intr-o iubire din-asta perfecta, ca in filme, nu prea au simtul realitatii sau sunt prea visatori si tind sa au asteptari prea mari de la viata si de la viata sentimentala. Oricum, nimic nu e imposibil, dar trebuie sa faci si tu ceva pentru asta.

| JasminNoir explică:

P.S: Pentru cei ce nu l-au vazut inca, vi-l recomand!

| Miaimancatbanana a răspuns:

1.Nu l-am vazut laughing si doi, si eu te-am pupat, in c-r
big grin

| JasminNoir explică (pentru Miaimancatbanana):

Vad ca iti place sa pupi oamenii in cur, pupincuristo! big grin