| MaGaNdEsCcENuMeSaMiPuN a întrebat:

Heei! Cam am si eu o problema si nu stiu ce sa fac. De o luna de zile, fostul se cam tine in bot dupa mine dupa ce a aflat ca m-am cuplat cu alt tip. Sunt cu el cam de 2 luni. Siii, fostul era aseara beat, adica mai tot timpul e, si mereu imi zice ca ma vrea inapoi si cat de mult ma iubeste. In fine. Si azi de dimineata, tot la fel era de beat, ca venise de la o petrecere sau ceva in gen, si banuiam ca-i place de o fosta prietena de-a mea, pe care acum pur si simplu nu o mai suport. Adica, are figuri si. Ma enerveaza. Si aveam mereu obisnuinta de a-l sacai cu "Du-te la ea.". Si azi de dimineata, ma baga in seama, nimic ciudat, incep cu sacaiala, si brusc, imi zice ca " O iubesc de cand am vazut-o prima oara, o iubesc mai mult ca orice." Ok, recunosc, mai tin la el putin, nu cum tin la actualul, dar tin. Si chestia aia m-a cam ranit. Chiar el imi zicea "Frate, daca crezi ca o iubesc p-aia, de ce crezi ca as mai sta dupa tine?". Si chestia asta m-a socat. I-am spus prietenului meu, bla bla, incepuse sa-mi reproseze ca inca tin la fostul si ca-l vreau inapoi, ceea ce nu e adevarat, in fine l-am facut sa inteleaga, dar tot devenise putin gelos. Problema mea e ce sa fac cu fostul. Daca ma baga si seara asta in seama, cum face de obicei, ce sa fac. Ca pur si simplu nu mai suport.

Răspuns Câştigător
| numeletrandafirului a răspuns:

Sfatul meu este sa nu ramai cu fostul deoarece este un betiv si daca are ceva de impartit cu fata aceea cu atat mai mult. Stii vorba aceea" mortii cu mortii si vii cu vii" asa ca viitorul este inainte, nu te uita in spate. Daca iti mai zice ceva zi ca n-ai timp de el, sa vorbeasca cu sticla de alcool ca-l asculti tu mai tarziu iar pe viitor cand iti mai zice ceva fa-te ca nu-l auzi.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Hai ca si tie iti cam place sa-l ai catelus dupa tine.
Daca chiar nu ai vrea nimic de la el nu i-ai mai raspunde pe nicaieri, l-ai bloca peste tot si daca l-ai vedea pe strada ai traversa pe trotuarul celalalt.
Totusi pentru linistea ta sufleteasca probabil ti-a zis ca o iubeste páia ca sa te enerveze pe tine ca ii tot spui de ea.
Si la subiect : daca te baga in seama spune-i ca nu te intereseaza sa discuti cu el. Sau nu-i raspunzi si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AI doua variante, la care presupun ca si tu te-ai gandit, dar nu ai curajul de a le aplica.
1. Ramai cu actualul si NU mai pastrezi deloc legatura cu fostul (pentru a evita unele neplaceri; gandeste-te la fostul tau iubit si pune-te in locul luiwinking

2. Te desparti de actualul si-ti mai acorzi o sansa cu fostul, daca mai ai sentimente pentru el...
Nu te juca cu sentimentele, ca nu e bine. Iti faci rau si ii ranesti si pe cei din jurul tau. Ia o decizie repejor si continua sa-ti vezi de vietuca ta!

| Zabbyel a răspuns:

E doar un betiv happy de aia te cicaleste(de la bautura)
ce sa faci? incearca sa-l eviti happy
sau spune-i ca vorbiti cand nu e beat laughing
nu te-as sfatui sa ramai cu ex(betivi nu au viitor)

| ElenaDanielaE a răspuns:

Cum adica e mai tot timpul beat? rolling on the floor
Ramai cu actualul!