| firstdevil a întrebat:

Heei TPU! Vreau multee pareri. Toti spuneti ca "vine de la sine". Eu sunt fff speriataa x_X. Pt ca nu stiu sa sarut. As vrea sa ii spun unui baiat ca il plac iar apoi sa ma sarute. Daca o sa ma sarute o sa intru in panica pentru ca nu stiu cum sa o fac. Cum se saruta? Ce simti? Ochii trebuie inchisi? Ce faci? Ce spui dupa sarut? Ajutati'maa dau funda si voot. :*

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O,ce panica te-a apucat,cat de repede alergi,abia reusesc sa te prind!
Nu te mai grabi asa,stai o clipa si asculta!
Sari etape importante si te autosugestionezi,mintea ta ajunge mult prea repede la sarut si,ingrozita de ceea ce ai de facut inaintea sarutului,normal ca intri in panica!
Hai sa le luam pe rand!
Ai vrea sa-i spui unui baiat ca te place,lucrul asta nu stiu cum de nu l-a observat nimeni!
De ce sa-i spui tu si sa nu-ti spuna el?
Tu,cel mult,poti sa-i ARATI ca-l placi!
Nu te grabi sa-i declari mica ta slabiciune pentru el,baietii sunt vanatorii si fetele vanatul,unde ai pomenit tu vulpe sa vina in fata vanatorului sa-i spuna "ok,impusca-ma"?
Pastreaza-ti secretul,zambeste-i,vorbeste-i,da-i atentie,razi la glumele lui,cere-i sfaturi,consulta-l in toate nimicurile,si daca la toate eforturile tale ramane impasibil,surd si mut,intelege simplu ca nu-l interesezi.
Daca,insa,vezi ca e apropiat de tine,cauta sa fie in preajma ta,te apara,iti da atentie,se bucura cand ii vorbesti,ai rabdare,la un moment dat isi va deschide sufletul si-ti va marturisi el ceea ce te grabesti sa-i spui tu acum!
E un joc dulce al rabdarii si flirtului,in care castiga cel ce stie sa taca mai mult!
Asadar,ai grija ce faci,nu-ti imagina ca daca vreodata te opresti in fata baiatului care-ti place si-i spui "te plac",el va zambi,te va lua in brate si te va saruta,asta se intampla in filme si-n romane,nu in realitate.
Scenariul din mintea ta este dragut si romantic,dar risti sa mananci cea mai mare umilinta din viata ta,daca baiatul nu te place si dupa declaratia ta,iti va intoarce simplu spatele.
Ca sa te sarute un baiat,trebuie sa vrea s-o faca,sa te placa tare mult si sa nu reziste de drag in fata ta...
Daca te-am suparat pana acum,imi pare rau,a fost fara voia mea.
Oricum,fii sigura ca va veni si momentul primului tau sarut.
Ti-au descris destul de bine aici cam cum ar fi...dar stiu ca nu esti inca lamurita.
Incearca sa respiri adanc,sa-ti potolesti bataile inimii si,singurica,sa vizualizezi intreaga scena.
El este in fata ta,te priveste in ochi,ochii ii coboara spre buzele tale,e momentul exact in care va incepe sarutul, se va apleca usor spre tine si isi va lipi usor buzele lui, de ale tale.
Tu trebuie doar sa astepti calma, sa-i simti buzele lui, pe buzele tale.Nu iti incorda buzele si sa nu ai lip gloss sau ruj,gustul e oribil pentru baieti,nu sunt obisnuiti,ajunge sa ai buzele moi si umede.
Bineinteles ca vei inchide ochii,este reactia de autoaparare a fiecarui om,avem senzatia ca daca inchidem ochii ne rusinam mai putin sau nu mai "vedem" ce se intampla,deci poti inchide ochii linistita,te vei simti ceva mai comod.
Buzele lui vor poposi pe buzele tale,le vor cerceta,in sus,in jos,in cerc sau in diagonala,cand mai apasat,cand mai putin apasat,daca e mai indraznet,poate va incerca si o mica tatonare cu limbutsa,nimic complicat,te vei adapta simultan.
Important este sa nu strangi buzele si sa te lasi condusa de buzele lui.
Acum,relaxeaza-te,sarutul s-a terminat,el se desprinde incet,iar tu ii zambesti si lasi ochii in jos,eventual te si "ascunzi" in scobitura calda a umarului lui.
Ai vizualizat scena? Repeta,pana te simti mai putin panicata.
Sarutul este prima atingere intima si senzuala intre doi tineri,nu e motiv de panica si disperare.
Nelinistea si emotiile sunt inerente,dar langa baiatul potrivit totul va fi atat de minunat,incat nu te vei mai putea opri...
Si, inainte sa faci ORICE, gandeste-te bine, asa incat sa nu ajungi sa plangi, ci sa zambesti!happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da ce atâta teamă? Vine sfârșitul lumii sau ce?
Îi spui verde în față ce și cum.
Pa, pa.

| firstdevil explică (pentru Legiuitoarea):

Cum ii spun. Spuneti'mi exact ce ii spun. Si ce fac? Cum sa ii dau de inteles ca vreau sa ma sarute? cum sarut?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru firstdevil):

Bună.
Lasă-l pe el să ia inițiativa, de ce trebuie să fii tu disperata?
Ce face el, faci și tu. Nu s-a născut nimeni învățat.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nimeni nu s a nascut invatat, nu te stresa, nu iti mai face atatea griji in privinta asta pentru ca va fi mai usor decat iti imaginezi, depinde si de baiat

| BubleBluexD a răspuns:

Heiii laughing si eu am avut problema asta straight face Daca te uiti in intrebarile mele. si eu am pus'o :-s
eu am avut noroc si de baiat. i'am spus ca nu stiu sa sarut si a fost dragut si m'a "invatat"puppy dog eyes Dar cum sa-ti spun. Deschizi gura. iti inclini capul in partea opusa a capului lui si el o sa-ti bage limba in gura si faci si tu la fel. E cam scarbos sa iti explic laughing Si dupa sarut te poti uita in ochii lui sau nu. nu trebuie sa zici neaparat ceva, sau il poti lua in bratebig grin

Bafta multa!>big grin

| firstdevil explică (pentru BubleBluexD):

Baiatul este mai mare si mai experimentat. Imi e teama pentru ca toate fetele spun ca surata foarte bine si e si un pic misogin si vreau sa il sarut bine. Nu vreau sa rada apoi...si nici nu stiu cum sa ii spun ca il plac.

| BubleBluexD a răspuns (pentru firstdevil):

Uff ":-s Stiu cum te simti :-s Daca intr-adevar il placipuppy dog eyes i'ati inima'n dinti si spune'i ca'l placi:3 Dar daca e 'misogin' sau nesimtit, probabil nu meritastraight face

| firstdevil explică (pentru BubleBluexD):

Cum sa'i spun? straight face

| BubleBluexD a răspuns (pentru firstdevil):

'Uite. Poate tu nu simti asta. dar eu te plac. si vreau sa stiu daca treaba asta e reciproca. ' Asta i'am spus si eu unui baiat si. a fost frumos ca si el simtea aceleasi lucruri dar nu a fost sa fie. ma rog.
Trebuie sa te asiguri ca iti da semne ca te place sa nu te duci la el sa'i spui si sa nu mai fi vorbit cu el pana atunci straight face big grin

| Fridăm a răspuns:

Ia uite, poate te ajută asta: Http://www.youtube.com/watch?v=qqncfKfykh8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nimeni nu s-a născut învăţat!
Nu-ţi mai face probleme, totul vine de la sine, lasă-te dusă de val.
Te pup!

| darnme a răspuns:

O sa iti spun cum sarut eu. Inchizi ochii. Sarutul incepe cu un pupic, apoi poti saruta delicat buza superioara si cea inferioara daca doresti. Iti intredeschizi gura si scoti limba usor atat cat sa o atinga pe a lui. Nu vrei sa ii cureti dintii laughing. De obicei sarutul este atingerea, masarea limbilor si apoi se face o miscare circulara care poate fi mai lenta sau rapida in functie de tine si partenerul tau. La final, daca ai curaj ii poti chiar musca buza inferioara, super sexy arr laughing. Daca simti ceva pentru el, atunci sarutul va fi ceva special. Dupa un sarut fiecare spune ce simte sau pur si simplu zambeste.
Oricum, vei vedea ca totul vine de la sine. Nu iti mai fa griji si relaxeaza-te.
Succes!

| PsychologyCupid a răspuns:

DarnMe a raspuns super. Chiar ma gandeam sa scriu ca nimeni nu iti raspunde cum trebuie. Nu trebuie sa intrii in panica. Gandeste-te ca si el o sa fie la fel, pentru ca nu stie daca o sa-ti placa cum te saruta, daca o face bine, e la fel de speriat ca tine. Ochii trebuie mereu inchisi :X mult mai romantic, cat despre limbuta, nu trebuie din prima neaparat. Eu am considerat mereu ca primul sarut trebuie sa fie doar doua perechi de buze atingandu-se incet, repetat sau o data si lung. Al doilea poate, de la numarul 3 incolo merge limbuta si buzica muscata, keep it simple. Un sarut e simplu dar aflii multe din el. O sa stii pe loc daca esti compatibila cu el sau nu. Mult noroc happy

| claudia112 a răspuns:

Cand vei fi cu baiatul potrivit si va veni momentul sa va sarutati totul vine de la sine.vei vedea ca totul va fi ok.in legatura cu ochii poti sa ii tii cum vrei tu big grin iar dupa sarut daca ti-a placut zambesti laughing