| Aηηy a întrebat:

Heelp! va rog ajutati`ma. cum pot sa ii spun unui baiat care tot insista sa fie cu mine ca nu vreau sa fiu cu el? acum se tine dupa mine, am facut mare prostie sa-i dau numarul de telefon si id, nu pot sa mai scap de el si nu simt nimic pentru el. E doar un profitor si in plus sta foarte aproape de mine si stie unde stau, el tot zice ca ne cunoastem de mici si mie mi se pare cunoscut dar vreau sa scap de el. i-am zis ca am prieten si sa nu mai insiste atat dar nu vrea sa ma lase in pace. Mi`e frica sa nu vina la mine acasa cand sunt parintii mei ca o sa dau de belea. Si ma cunostea pentru ca prima data cand ne-am intalnit pe strada(eu ma duceam la scoala iar el venea ) m`a strigat pe nume si eu nu l`am bagat in seama. Apoi ne-am mai intalnit tot asa intamplator si am mai vorbit dar vreau sa scap de el. crying

Răspuns Câştigător
| happiness a răspuns:

In primul rand da-i ignore, nu mai raspunde la tel, indiferent de cate ori suna.lasa'l sa sune.pana la urma vine si momentu` in care o sa se sature sa te mai bage in seama. iar cand te intalnesti cu el face to face nu il bagi in seama, sau te prefaci ca nu il vezi, ca vorbesti la tel in momentu` respectiv si tot asa. zii ca pur si simplu te nerveaza prezenta lui si pa. te asigur ca o sa mearga.vezi ce faci. puuup

3 răspunsuri:
| Aηηy explică:

Multumesc mult pentru sfaturi; am scapat de el; i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el pentru ca am prieten si i-am mai zis ca o sa-l ajut sa`si faca prietena...happy si a functionat.

| luna_1817 a răspuns:

Stai de vb cu el, fata in fata (singuri)si spune-i frumos ca nu iti place de el si nu vrei sa fii cu el. dupa ce vb cu el serios, si vezi ca tot mai insista schimba-ti nr de tel si pune pe un prieten de al tau sa ii spuna sa te lase in pace ca esti cu el.bla bla

| 20girl a răspuns:

Spune-i in fata ca nu vrei nimic cu el, nu te intereseaza happy, nu-i nicio suparare asta. Sau spune-i ca nu este genul tau.
Bafta! :*