| zuzu a întrebat:

Heey...am o intrebare pentru fetebig grin
ati putea sa fiti cu un baiat mai mic de inaltimehee hee?
nu vi s`ar parea ciudatbig grin

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mă bucur că sunteţi sincere.
Şi-acum vin şi eu nesimţit ce sunt şi vă întreb: De ce aveţi pretenţia că bărbaţii să vă iubească pentru altceva decât sâni şi fund?! Din moment ce voi refuzaţi din start un bărbat doar pentru că e mai scund de cât voi sau de vârstă mai apropiată sau mai mică decât voi.
Să-nţeleg că voi v-aţi ales înălţimea, nu? Şi, prin urmare, bărbatul e de vină că nu şi-a ales şi el o înălţime mai mare.
Toate cele care aţi spus că n-aţi putea sau că vi s-a părea ciudat, meritaţi ca bărbaţi mai înalţi decât voi să vă înşele, să vă înjosească şi să-şi bată joc de voi pentru că da, o meritaţi cu vârf şi îndesat!

32 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu vad lucrurile din perspectiva baiatului (fiind si eu de acelasi sex), si stiu ca ar fi tare placut sa dansez cu o fata mai inalta. big grin
Nu, inaltimea nu-i o problema, silly. :p
Problemele sunt in privinta comnuicarii, intelegerii, increderii. Cand astea lipsesc, atunci nu pot fi doi impreuna, cel putin nu va dura.

| Razvan a răspuns:

Nu mi s-ar parea ciudat daca diferenta ar fi de maxim 5 cm intre noi.Mai mic de atat nu ma bag, nu imi e de ce zice lumea dar nu imi place miestraight face

| shtephie a răspuns:

Nu as putea fi cu un baiat mai mic de varsta sau inaltimehappy

| BubuLina999 a răspuns:

Nu, daca il plac nu are dc.

| Denisa a răspuns:

Ciudat mi s-ar parea daca nu as simti nimic pentru el. Am avut o relatie cu un baiat mai mic ca mine la inaltime nu cu mult, dar fiindca purtam mereu tocuri eram mai inalta. O data a strigat un baiat care ma place cu gasca lui dupa mine "Uite'o si pe Monica cu Irinel". Nu mi-a pasatoh go on fiindca tineam la acesti baiat. Daca iti place de el, treci penste acest defect dar daca nu iti place indeajuns de mult si crezi ca te vei simti stanjenita de vorbele prietenilor, sau de privirile strainilor, mai bine astepti sa "vina" altul mai inaltbatting eyelashes

| pwp a răspuns:

Eu nu as putea fi! imi plac baietii cat mai inalti, cel putin mai inalti cu 5 centimetri.

| BruneTTe a răspuns:

Ciudat, de ce? E cea mai mare prostie. daca 2 persoane se iubesc trec si peste impedimente mai mari decat asta, care la urma urmei e un fleac. Bineinteles ca ideal este un baiat mai inalt, dar iubirea nu tine cont intotdeauna de astawinking

| fluturas a răspuns:

Da happy daca imi place de el nu vad de ce m-ar deranja inaltimea happy
mi se pare penibil sa-l refuz datorita inaltimiihappy

| Miha1308 a răspuns:

Oarecum da dar daca tin la el nu mai conteazabig grin

| kidu_6779 a răspuns:

Fostul meu prieten era mai mic de inaltime.
Nu cu mult. ce-i drept insa lucrul acesta nu a stat niciodata intre noi.
Au fost multe alte lucruri care au reusit sa ne desparta insa nu inaltimea.
Nu e atat de ciudat pe cat ar putea parea.
Numai faptul ca il poti privi in ochi si iti dai seama ce simti pentru el conteaza...inaltimea e doar un aspect demn de ignorat.
Pana la urma...pana si noi vom ajunge niste batranei cocosati.laughing:-P
kiss

| Daiana_1431 a răspuns:

Personal, nu pot. Nu pot sa il iubesc daca este asa.

| Byankaa66 a răspuns:

Uite, eu de exemplu am aceeasi inaltime ca si prietenul meu si atunci cand am tocuri sunt un pic mai inalta dar vreau sa-ti zic ca nu ma deranjeaza deloc, si nici pe el, pur si simplu trecem peste pentru ca ne iubim multhappy, de cand sunt cu el am renuntat la tocuri, le port doar atunci cand merg la o nunta, botez sau de genu, atunci chiar am nevoie de elehappy

| vaa a răspuns:

Poate ciudat, da' tot om este.
Daca tii la el, treci peste 'aparente'.
Si nu te dereanjeaza.
Eu am fost cu baieti (da, e plural) mai mici de inaltime si ghici ce.nimic ciudat!

| L a răspuns:

Daca il iubesc, cred ca as putea trece peste lucrul asta happy.`

| Fetita a răspuns:

Am fost cu baieti mai mici de inaltimetongue

| Missbabydoll a răspuns:

Sincer nu as putea sa fiu cu un baiat mai mic de inaltime decat mine. Am o prietena care e cu cineva mai mic decat ea si zici ca e o mama care isi duce copilul la gradinita. Chiar sunt haiosi.

PS: kongeriket nu mai imi da stupid (nu ca m-ar interesa prea mult). Doar pentru ca raspunsul meu nu iti este pe plac, asta nu inseamna ca e stupid

| BellaRagazza007 a răspuns:

Uite, sincer consider ca este foarte important ca baiatu (prietenu tau) de langa tine, sa fie mult mai inalt.

eu personal never nu as pute. a sa stau cu un baiat mai mik de inaltime de cat mine.

mi s.ar parea ciudat, cum zici tuh!

| Alëxąndŕą a răspuns:

Da pentru-ca cand iubesti pe cineva it place si cum arata si cum e dar eu nu as fi pentru-ca cand it place un baiat sunt compuse din 2 avantaje sau mai multe frumos destept dragut si sa te iubeasca si inaltimea conteaza

| ScandaL a răspuns:

Salut. Daca chiar imi place acel baiat da, de ce nuhappy

| Eu.si.atat a răspuns:

Da, nu mi s-ar parea ciudat daca il iubesc, dar diferenta sa fie maxim 5-6 cm.

| pink_sunshine a răspuns:

Eu cred ca inaltimea nu are nici o legatura cu iubirea e absurd sa spui ca daca e mic de inaltime nu ai putea sa il iubesti asta o spun oameni care sunt falsi si habar nu au ce e iubirea. cand iubesti nu te mai gandesti ca e mic sau inalt il iubesti pentru ca e deosebit pentru ca te iubeste si vrea sa iti fie bine. pentru mine nu e o problema chiar deloc.

| BoObLe a răspuns:

Pai.eu si prietenul meu suntem la fel de inaltibig grin
iar atunci cand am tocuri este putin mai mic decat mine

dar asta nu conteazaoh go on

deci referitor la intrebarea ta:
daca ti mult la acel baiat
si sentimentul este reciproc
nu ar fi ciudatbig grin
mai ales daca relatia voastra merge foarte binebig grin

succes in relatie:*

| LOVEisLOVE a răspuns:

Ciudat raised eyebrows de ce? Nu este nimic ciudat sa fi cu un baiat mai mic de inaltime happy. Mai ales daca il palci/iubesti!

Deci nu baga de seama oh go on! happykisskiss

| BackAgainToTPU a răspuns:

Daca diferenta ar fi mare, nu.
Dar daca diferenta e mica, sau tot mare, dar in spatele acestui aspect se ascunde o inima mare, de ce nu?

| Paywa a răspuns:

Urasc sa-mi se intample asta...sa-mi placa un baiat mai mic de inaltime.
dar recunosc nu as putea fi cu el.straight face

| tuberculoza a răspuns (pentru Paywa):

Este imadmisibil ca un baiat scund sa nu fie cu tine.pun pariu ca o sa frangi multe inimilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.In primul rand nu aratati bine ca si cuplu si in al doilea nu se merita sa-ti fie rusine cand mergi pe drum cu el.Cum zici, parerea mea e ca nu merge ea mai inalta si el mai scund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ţie (pentru băieţii care văd întrebarea), ca băiat de 1. 65 m, să zicem, ţi-ar conveni să te însori cu una de 1. 90?
Ar diferi atât de mult proporţiile, ea fiind, poate, vreo sportivă, te-ar doborî imediat dacă şi-ar propune. Ai ajunge la ea cu scaunul.
Să zicem că ea te vrea, dar tu ţi-ai dori-o?

| bubiko_8310 a răspuns:

Cum e moni cu iri? nu mi sar parea ...cred. dar un exemplu ca ei ...au facut si un copilas

| BabyBlue_9975 a răspuns:

Nu as putea si da e ciudat