| Alinaqueen a întrebat:

Heeyy salut
Fostull meu este cu mine in clasa, nu prea vorbim dupa ce ne-am despartit darr el se cuprinde... cu prietenele mele de la scoala, eu inteleg ca sa ma faca pe mine geloasa dar totusi ajutati-ma cum sa arat o indiferenta totala cand se intampla toate acestea
Mersii mult mult, astept raspunsuri❤️

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Simplu, il ignori. Iti propui sa nu te afecteze si sa iti fie indiferent, oricum in viitor va deveni, pentru ca se comporta ca un copil.
Schimbarea trebuie sa vina de la tine, sa ti-o doresti, sa ti-o asumi. Daca vrei sa iti fie indiferent, iti propui asta. Poti sa incerci sa iesi si cu alt baiat, poti sa incerci sa-l ocolesti, de exemplu nu mai sta in clasa sau unde sta el, daca stai- stai pe telefon sau citeste o carte. Simple as that! Ca sa arati o indiferenta totala, trebuie sa o ai. Asa ca propune-ti sa fi asa! Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca nu vrea sa te faca geloasa ci doar se simte liber si fara obligatii. La asta te-ai gandit? Cuprinde-te si tu cu prietenii lui.

| vocea a răspuns:

Ca sa arati o indiferenta totala trebuie sa ai o indiferenta totala fata de cineva, ceea ce tu nu ai fata de el si se vede ca il iubesti.
Esti mica si inca nu realizezi ca astea sunt niste nimicuri pe langa problemele adevarate ale vietii, sunt miliarde de barbati pe planeta, de ce te opresti la unul care nu te vrea.

| A02Sniper a răspuns:

Nu-i mai vorbi, adica nu-l mai baga in seama deloc.

| A02Sniper a răspuns:

Ori pur si simplu, fa-ti alt prieten si posibil sa ai para rau dupa.