| Raluca28 a întrebat:

Hei.
acu' ceva timp imi placea de un tip (C) din scoala insa el avea prietena si am renuntat sa mai tin la el...
azi... pot zice ca m-am reindragostot de ellaughing:X
ne-am jucat cu zapada in pauza, si a fost ff dragut cu minee.:X si incep sa tin iar la el... (insa acum incep sa renunt la alt tip (S). pe care il iubesc si pe el.mult.dar nu el nu prea pot avea o relatie cu el.straight face. si incep sa "ma las" de el de S...si tin din nou la C)
as vrea sa fac ceva.sa nu stau degeaba, nu mai vreau sa renunt la el a2a oara... ce as putea face?
sper ca ati intees despre ce e vb, nu prea stiu sa explic.big grin

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la nimic!
Nu te lasa condusa de ceea ce iti dicteaza inima!
Trebuie sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine pentru tine, sa nu suferi din nou!
Eu zic sa te desparti de prietenul tau daca tii la alt baiat, pentru ca nu are rost sa il amagesti!
Oricum pe amandoi nu ii poti avea! Deci tu singura trebuie sa iei o hotarare si sa te decizi! Parerea mea este sa stai mai bine singura cateva zile si sa nu renunti la persoana la care tii!
Lupta pentru ceea ce iti doresti!
Si fa tot timpul in asa fel incat sa iesi mereu in avantaj!
Pana la urma tu esti cea mai importanta!
Si iti spun si tie o chestie spusa de un baiat dupa TPU care mi-a ridicat morarul : In dragoste si in razboi totul e permis!
Asa ca bafta multa :*:*

| Raluca28 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc mult, sper sa fie binee., vine si funda:*

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru Raluca28):

Nu ai pentru ce! ma bucur ca te-am ajutat cat am putut!:*

4 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Da... nu prea ştii să te exprimi,în fine.

Spune-i ce simţi, dar sper să nu fie un băiat nesimţit iar, dacă nu te place să spună asta la toată şcoala.

Şi chiar dacă o să afle toată şcoala ce simţi tu pentru el o să fie greşeala lui până la urmă contează că tu îl placi nu prea contează părerea altora.

Mult succes şi să nu îţi fie teamă de reacţia lui.

| ttina a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa faci ce-ti zice inima. Dar acel baait S poate te iubeste cu adevarat si C nu te accetat de la inceput... Sper sa te ajute dar gandeste si la acel baiat Shappy