| chippy a întrebat:

Hei all! Sper sa nu va plictisesc cu povestioara mea si sa imi puteti raspunde.Multumesc anticipat.Am cunoscut de ceva timp un tip pe care il stiam de mai mult timp, dar cu care nu am discutat prea multe la vremea respectiva. Diferenta dee varsta dintre noi e de 4 ani, iar el e dintr-o alta localitate avand in vedere ca ne-am cunoscut pe mess.Ideea este urmatoarea:el este implicat intr-o relatie de mai bine de un an, prima lui relatie serioasa de altfel, cu o tipa la care tine enorm dar care din cauza posesivitatii ei s-a deteriorat, fapt pentru care m-a cautat si am devenit foarte buni amici pentru ca asa am ajuns sa il cunosc cat de cat. Vorbim ore intregi la telefon, cat poate si el pentru ca ii ascunde prietenei ca vorbeste cu mine (asta nu e foarte comod dar am trecut cu vederea) si ne-am vazut de 2 ori zilele trecute, am luat-o ca pe o oportunitate de a ne cunoaste si face to face sa zicem, vizita mea in localitatea in care traieste.Au fost cele mai frumoase trei zile petrecute vreodata undeva pentru ca a fost atent la cel mai mic detaliu, felul sau de a fi m-a distrat la maxim asa incat nici nu am simtit cele cateva ore alocate plimbarii sa zic asa. A fost PERFECT intr-un cuvant. Tin foarte mult la el, mai ales ca l-am vazut acum si el tine la mine, chiar mi-a zis in fata chestia asta, iar gesturile tradau faptul ca ii pasa. M-a prezentat familiei sale care a fost foarte incantata, mai incantata decat de actuala lui iubita, o familie superba.Credeti ca momentele frumoase, atat de putine, dar frumoase pe care le-am petrecut nu au insemnat mare lucru pentru el? eu sunt doar de umplutura sau chiar tine la mine asa cum spune (cu toate astea mentionez ca nu am nici cea mai mica intentie in a-l desparti de respectiva)? ce ati face in cazul meu? ati accepta situatia trecand cu vederea sau ati incerca sa va departati incetul cu incetul? ati avea curaj sa va atasati si mai tare de el?

5 răspunsuri:
| BloomBut a răspuns:

Eu m-as indeparta.Nu mi-ar placea sa fiu felul 2.Chiar daca are 1 an cu prietena lui si zice ca nu mai simte nimic pentru ea, sa o lase in pace atunci, nu e bine sa joace pe 2 frontierewinking.Mai rau o sa fie daca-ti faci iluzii cu el si apoi te dezamageste happy

| answer a răspuns:

Cum ai spus-o si tu, sunteti cei mai buni amici; e clar ca el vede in tine o amica de nadejde si o persoana careia i se poate confesa, cu care poate discuta; nu cred ca va putea vedea mai mult! Pastreaza distanta oarecum si daca sunteti asa de apropiati, ai putea chiar sa il intrebi tu daca te place in sensul de a exista sansa sa fiti iubiti! Nu ai nimic de pierdut; sau poate doar o relatie de prietenie! Nu stiu ce ar mai putea fii de zis; este o situatie cu doua taisuri!

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Eu as astepta in locul tau ori sa termine relatia ori sa sa il vad hotarat ca ma vrea.

| bobocel_8672 a răspuns:

Nu te baga mai departe.lasa-l in pace, gandeste-te putin la fata aia cum se simte. daca el chiar nu ar mai tine la ea, ar lasa-o.baietii vor tot timpul ceva nou( am patit si eu cu el meu) si de aia flirteaza cu altele, dar nu e nimic serios.asteapta sa termine cu ea, daca tine la tine si apoi puteti avea o relatie frumoasa

| Alexa_1601 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte bine daca tine de la tine se desparte de actuala dar nu prea cred ca ar da o rel de 1 an fiind si prima rel serioasa, poate ca pentru el e o aventura... trebuie sa te gandesti si nu mai pune suflet pentru ca vei avea de suferit parerea mea