| AlexMoss a întrebat:

Hei am 13 ani si vreau sa ma "combin" cu o fata din clasa si as vrea niste sfaturi.

In concluzie SFATURI!

Răspuns Câştigător
| x3Ad a răspuns:

Mai întâi, trebuie să-i atragi atenţia. Oferă-i mici cadouri (subliniez cuvântul mici) ca de exemplu: o floare, un lanţ etc. Conversează mereu cu ea şi află-i părerile despre anumite lucruri. Să îi fii aproape atunci când are nevoie, atunci o să aprecieze asta mereu. Invit-o în oraş să îi mai înveseleşti ziua.

P.S: Încearcă să nu fii chiar totuşi o pagubă, mai las-o să respire.

4 răspunsuri:
| bogdan72 a răspuns:

Nu stiu ce sfaturi iti pot da daca nu detaliezi, cat de apropiati sunteti? Cat de mult iti place de ea? Cat ii place ei de tine? Cat de serios/neserios vrei sa fie? etc.

| bogdan72 a răspuns:

Depinde si de ce ii place ei ca fata. Unora le place sa fii putin "rau" cu ele, altele in schimb te pot considera nesimtit. Depinde de caz.

| AmYnAaa a răspuns:

1.Du-te si tu la ea si fa in acelasi fel sa gasesti lucruri in comun.
2.Fao sa se rada
3. Dupa ce vei vedea ca va intelegeti bine intreab-o sa vezi daca te place
4.dar daca pe timpul convorbiri vezi ca nu te suporta nu e genul tauwinking
sper ca te-am ajutat fii sincer!
FUNDA?

| naitreaba a răspuns:

Sfatul meu: nu te combina cu fete de la tine din clasa, o sa-ti fie viata un calvar.