| Calypso1234567890 a întrebat:

Hei! Am 16ani si imi place de un baiat cu un an mai mic.suntem in aceeasi scoala la acelasi etaj.Eu ma uit in ochii lui si el repeta aceeasi actiune.insa uneori pur si simplu nu se uita la mine,se jita in alta parte.m-am gandit ca poate il intimidez.o colega de-a mea e cu ochii pe el mereu cand eu nu fac eye contact cu el, si mi-a zis ca se uita la mine mult ba chiar ma scaneaza din cap pana in picioare.eu nu am fost luni la scoala din motive medicale si aveasta colega mi-a spus ca a venit in fata usii clasei mele si se uita in clasa parca cautand pe cineva.Nu avem prieteni comuni.Cum il pot face sa faca primul pas? Ma place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Din comportamentul lui reiese ca te place. Cand mai vine in fata usii si se uita spre tine zi-i buna, totul incepe cu un buna.

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Cand mai vine pe la tine prin claza saluta-l, vorbeste cu el si daca te place si el o sa faca primul pas daca nu fa tu prima

| Fretus a răspuns:

Te place e logic si clar spune-i ce simti pentru el si gata e al tau.