| Carinacarol a întrebat:

Hei! Am avut o relatie cu un baiat timp de o luna dar in aceasta perioada vorbeam in permanenta insa ne intalneam cam rar pentru ca el a fost o perioada plecat din oras si cand s-a intors cand aveam eu timp nu avea el si invers.La inceputul relatiei nu prea ma interesa persoana lui chiar i-am dat un sms in care i-am spus ca nu vreau sa mai am nici o treaba cu el pentru ca a trecut prin multe(a avut o relatie de 3 ani cu o fata care si-a batut joc de el) si nu vreau sa il fac sa sufere pentru ca stiu ca se ataseaza repede de o persoana. Dupa cateva ore insa mi-am dat seama ca nu este chiar asa si i-am spus sa uite de acel mesaj, ceea ce a si facut. Chiar aseara a scos relatia de pe facebook fara sa ma anunte absolut nimic, am aflat doar de la o prietena ca el considera ca nu ne potrivim, i-am dat un singur mesaj in care l-am intrebat ce s-a intamplat insa nu mi-a raspuns si m-am gandit sa nu ii mai dau nimic sa nu se simta prea bagat in seama. M-am atasat de el destul de mult si nu vreau sa il pierd, mai pot face ceva? Consider ca eu am gresit pentru ca eram destul de geloasa si ii interziceam anumite lucruri, uneori eram chiar rece cu el. Pe tot parcursul relatiei m-a cautat numai el, nu prea il bagam in seama eram mai rautacioasa, sunt dispusa sa ma schimb insa imi este teama sa nu fie prea tarziu. Ce pot sa fac? va rog frumos am nevoie de un sfat

11 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Rece,nu il bagai in seama, rautacioasa? Nu stiu ce fel de persoana e ca sa-ti spun daca o sa mai ai vreo sansa dar eu unul nu as mai da vreo sansa relatiei.
Ce motiv ar avea el sa te creada ca o sa te schimbi? Poate in acest timp si-a gasit o fata care ii acorda mai mult timp, ii arata ca ii pasa de el nu ca tine!
Stii ce nu inteleg? De ce voi(fetele)va purtati urat si dupa regretati? Imi pare rau pentru el si sper sa-si gaseasca pe cineva care sa-l iubeasca si sa il aprecieze asa cum trebuie.

| Carinacarol explică (pentru Cristiann25):

Nu stiu ce a fost in capul meu, imi era teama sa nu ma ia de fraiera sa creada ca sunt la picioarele lui daca ma comportam altfelsad

| Cristiann25 a răspuns (pentru Carinacarol):

Vad ca ai mai dat raspunsuri pe aici de genul "daca il ignor o sa vina inapoi?".Iti spun cu siguranta ca nu! Dupa ce te-ai purtat cu el asa sa te mai caute? Degeaba o sa-i spui ca te schimbi, n-o sa creada.Imi pare rau pentru relatia voastra dar sa treaca un timp si gaseste-ti pe altcineva dar NU mai proceda ca si cu el! Succes!

| PsychologistT a răspuns:

El acum e ranit de orgoliu, de asta a si facut afirmatia aia.
Daca nu va potriveati, nu te mai cauta atata.
Incearca sa dai de el, si sa-i explici ca a fost o greseala la nervi, poate-ti mai da o sansa.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Ce se aseamana povestea ta cu a mea si a iubitului meu, bine fara ultima parte.
Pai trebuie sa vorbesti cu el, pentru ca prin comunicare se rezolva totul, sa-i explici ce simti, sa iti ceri scuze( daca e nevoie) si daca te iubeste( poate e cam mult spus) o sa fiti impreuna.

| Carinacarol explică (pentru AndreeaAnisoara):

Nu vrea sa imi raspunda. Am incercat sa il sun o data si nu cred ca ar trebui sa mai insist... Fac o greseala daca il las in pace o perioada poate se intoarce singur?

| Yay000 a răspuns:

Spune-i să-ţi mai acorde o şansă si demonstreaza-i că te-ai schimbat.Probabil se simte dezamagit.şi nu vrea să sufere la fel cum l-a făcut fata aceea.

| Pissicuta a răspuns:

A fost si vina ta cum te-ai comportat si s-a saturat saracu baiat... poate o fi crezut ca iti si bagi joc de el cu mesjau de atunci si a vrut sa te faca sa te indragostesti de el si dupa sa te lasa balta ca razbunare. vorbeste cu el si lamuriti lucrurile daca simti ca te mai iubeste cereti scuze

| Carinacarol explică:

Nu stiu ce sa fac, am incercat sa il sun o data dar nu mi-a raspuns. Credeti ca daca il ignor se va intoarce singur?

| Carinacarol explică:

Sunt mai noua pe TPU si nu prea stiu cum sta treaba pe aici de aceea am raspuns de mai multe ori

| Carinacarol explică:

Am iesit cu el in aceasta seara. Mi-a spus ca nu eu sunt de vina ca problema este la el, ca eu sunt o fata prea cuminte si ok pentru el si ca in momentul de fata el nu prea se poate gandii la o relatie si ca are foarte multe pe cap si nu vrea sa ma faca sa sufar. Insa am aflat ca se cam intereseaza ce fac eu cu cine vorbesc si tot imi da explicatii si imi spune ce face. Ce sa mai inteleg? Mai exista vreo sansa? Ce pot eu sa fac?